FOTO Tunel Blanka otevře Chuck Norris. Slaví 75 let!

Foto: Koláž Aktuálně.cz
ČTK Magazín ČTK, Magazín, hrz
10. 3. 2015 12:42
Chuck Norris oslavil 75 let. Připomeňte si největší skutky, činy a také vtipy, jimiž se proslavil.

Fotogalerie - Chuck Norris diváky zaujal spíš karatistickými kopy než hereckým uměním, to ale není v jeho oboru žádná výjimka. Kromě filmování se věnuje i výchově mládeže a otevřeně podporuje americké konzervativní politiky.

Jeho image drsného muže se stala terčem vtipů. Na internetu stále žije kult nadpřirozeného Chucka Norrise - muže, který povolil Bohu stvořit svět, umí dělit nulou a rozbrečí i cibuli. Čeští ctitelé Norrise dokonce nepochybují o tom, že se mu podaří dosáhnout otevření tunelu Blanka.

Žerty ale podruhé ženatý otec pěti dětí bere s nadhledem a ve své "škatulce" zůstává. Před lety se tak objevil v reklamě českého mobilního operátora a naposledy hrál po boku dalších zestárlých akčních hvězd ve filmu Expendables: Postradatelní 2.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 11 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy