Tohle je nejlepší restaurace na světě. Najdete ji v Jihoafrické republice na pláži

Magazín ČTK Magazín, ČTK
19. 2. 2019 19:00
Nově udělované gastronomické ceny World Restaurant Awards propagují především různorodost mezinárodní gastroscény. Vítězem hlavního ocenění se stala malá restaurace Wolfgat na jihoafrické pláži v městečku Paternoster. Porotu, složenou z desítek šéfkuchařů, restauratérů či food kritiků z celého světa, zaujala svou jednoduchostí, rustikální atmosférou i používáním lokálních plodin rostoucích přímo mezi zdejšími dunami. V dalších kategoriích uspěly především evropské podniky. Jeden z organizátorů ocenění Joe Warwick prohlásil, že jejich smyslem je představit lidem pestrost zajímavých podniků z celého světa. Podívejte se, která další místa si ocenění odnesla.
View this post on Instagram

Dinner view. #Wolfgat #Paternoster

A post shared by Wolfgat (@wolfgat) on

Restaurace roku: Wolfgat, Jihoafrická republika

Nenápadný restaurant se nachází v pobřežním městečku Paternoster, ležícím téměř 200 kilometrů severně od Kapského Města. Šéfkuchař Kobus van der Merwe prosazuje v podniku se zhruba dvěma desítkami míst koncept používání vlastních surovin velmi rázně a vyrábí si i svůj chléb či máslo.

Jeho restaurace s hrstkou zaměstnanců získala i cenu v kategorii podniků nacházejících se mimo hlavní turistické zóny.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Osm lidí, kteří sundávali v úřadech Macronovy portréty, dostalo pokuty

Soud v Paříži odsoudil k pokutě 500 eur (13 tisíc korun) každého z osmi ekologických aktivistů, kteří na začátku roku v úředních budovách několika obvodů francouzské metropole sundávali portréty prezidenta Emmanuela Macrona. Muže, který jejich počínání natáčel, osvobodil. Informují o tom francouzská média.

Zdroj: ČTK
Další zprávy