Experti v Silicon Valley berou LSD, pomáhá jim zlepšit výkon a tlumí deprese

jaz
2. 12. 2015 8:42
LSD je velmi populární v pracovních týmech v Silicon Valley. V oblibě je mají tamní technologičtí experti již řadu let a tuto halucinogenní drogu berou kromě zpestření volného času i kvůli zvýšení pracovní výkonnosti. Přestože vliv LSD na zlepšení kreativity není vědecky podložen, uživatelé se shodují, že droga jim pomáhá řešit zásadní pracovní úkoly v mnohem kratším čase. Navíc lépe spí a stravují se. Odborníci ovšem upozorňují na nežádoucí účinky nebo podivné chování, které může skončit i sebevraždou.
Foto: Psychonaught / Wikimedia Commons

San Francisco – V poslední době roste počet lidí experimentujících s malými dávkami psychedelik, kteří tak zlepšují své pracovní nasazení. Úkoly, na kterých by běžně pracovali čtyři hodiny, dokážou s dávkou LSD zvládnout za polovinu času.

LSD je také oblíbeným povzbuzovačem v Silicon Valley, technologičtí experti si účinky velmi pochvalují, informovala CNN.

Po dávce deseti až 15 mikrogramů, což je zhruba desetina normální dávky, se uživatelé cítí nabuzení a uvádějí, že se jim zrychluje myšlení. Zlepšuje se jim náhled na věc a rychleji pochopí, v čem je problém a jaké je jeho řešení.

LSD

Na konferenci v New Yorku mluvil minulý měsíc dokumentarista John Andrew o své zkušenosti s dávkami psilocybinu. "Zažil jsem jasné myšlení, které je téměř nepopsatelné," uvedl po šestiměsíčním užívání.

Podobně se na psychedelika dívají i zaměstnanci v Silicon Valley, počítačoví experti díky nim zvládají těžký pracovní nápor. Tito netradiční uživatelé drog, mezi které se řadil údajně i Steve Jobs, jsou různého věku i pracovních zkušeností. Své o tom ví i jednapadesátiletý Kevin Herbert ze společnosti Cisco. Psychedelika kvůli práci užívá již od dosažení zletilosti, a to několikrát ročně. Jeho cílem je, jak sám říká, "hacknout limity své přirozené mysli".

Herbert pracoval na přiděleném úkolu déle než měsíc a po užití LSD si uvědomil, že problém hledal tam, kde nebyl. Řešení se nacházelo v hardwaru, nikoliv v softwaru, což předtím přehlédl.

Proti migréně i depresím

Server Rolling Stone poukazuje na příběh 25letého Kenyho s magisterským vzděláním ze Stanfordu, který pracuje v Silicon Valley pro technologický start-up. "Mikrodávky mi pomohly vymyslet nové návrhy a prozkoumat nové způsoby myšlení. Byli byste překvapeni, kolik lidí to ve skutečnosti dělá. Je to úžasné," říká Keny, který užívá psychedelika společně s kolegy v kanceláři.

Pozitivní účinky potvrzuje i doktor James Fadiman, psychedelický výzkumník, který uvádí, že uživatelé nejen lépe spí a stravují se, ale mikrodávky LSD dokonce mohou mírnit deprese, migrény i chronický únavový syndrom. Pro dosažení lepších výsledků v práci doporučuje mikrodávky jednou za čtyři dny vždy v ranních hodinách.

Ne všechny zkušenosti s těmito drogami jsou pozitivní. Jak uvádí The Telegraph, jeden nejmenovaný zaměstnanec učinil zásadní rozhodnutí své kariéry právě pod vlivem halucinogenních houbiček, čehož později litoval.

S tragickým následkem LSD má také zkušenost známý zpěvák Nick Cave, kterému se v červenci letošního roku zabil syn. Po požití psychedelické drogy spadl z útesu.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy