Bistro ve stylu Breaking Bad: Místo pervitinu tu vaří kávu

jaz
28. 7. 2015 12:25
V Turecku otevřeli tematickou kavárnu, která svým vybavením i atmosférou cílí na fanoušky oblíbeného seriálu Perníkový táta (Breaking Bad).

Istanbul - Podnikatel Deniz Kosan otevřel koncem letošního března kavárnu Walter´s Coffee Roastery, která svým názvem i prostory odkazuje na známý americký seriál Perníkový táta (Breaking Bad) s Bryanem Cranstonem a Aaronem Paulem v hlavních rolích.

Majitel si uvědomil, že na trhu chybí trocha originality a coby fanoušek seriálu o výrobě drog se rozhodl rozjet netradiční podnik. Kavárna vypadá tak trochu jako drogová laboratoř, čímž se z ní stává první podnik svého druhu na světě.

Walter´s Coffee Roastery nemá oficiální logo, které by přímo evokovalo Zlatými glóby ověnčený seriál, ale pro fanoušky má věrohodně vybavené prostory. K vidění jsou periodické tabulky chemických prvků, kávu podávají v laboratorním skle a někteří zaměstnanci nosí speciální ochranné obleky s kyslíkovými maskami k dotvoření seriálové iluze.

Je pravdou, že už v Londýně se nechali inspirovat seriálem Perníkový táta a vytvořili bar pro změnu v karavanu. Ve Walter´s Coffee Roastery si ale navíc za 47 dolarů (v přepočtu cca jeden tisíc korun) mohou návštěvníci umíchat v laboratoři vlastní nápoj. U toho jim bude asistovat majitelův bratranec, který je nápadně podobný hlavní postavě seriálu, Walteru Whitovi. Nemá totiž žádné vlasy, jen bradku, brýle a holou hlavu.

 

Právě se děje

Další zprávy