Jak potrestat opilé řidiče? Kanadská policie je bude "týrat" poslechem kapely Nickleback

pv
1. 12. 2016 6:30
Policisté na kanadském ostrově Prince Edwarda zvolili unikátní preventivní opatření, kterým chtějí odradit řidiče od toho, aby za volant usedli pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení si pro ně přichystali také nucený poslech kanadské kapely Nickleback. A podle reakcí místních obyvatel je to více než tvrdá výhrůžka. "Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal například jeden z diskutujících pod příspěvek, který místní policie umístila na Facebook.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii. | Foto: ČTK

Kanadská policie přišla se vskutku originálním řešením, jak potrestat řidiče, kteří za volant usednou pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení čeká nezodpovědné obyvatele ostrova Prince Edwarda na východním pobřeží země také poslech kapely Nickleback. Na svůj Facebook to jako výhrůžku napsala místní policie, která okrsek hlídá.

A podle reakcí (nejen) místních obyvatel se žádná pokuta ani případný trest nevyrovná nucenému poslechu kanadských rockerů. “Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal jeden z diskutujících pod příspěvek. "S tímhle přístupem bude naše sousedství brzy nejbezpečnějším místem v Kanadě," dodal další.

Rocková formace Nickleback je již dlouhá léta oblíbeným terčem vtipů. Kromě nudné a generické hudby, kdy každá píseň zní v podstatě stejně, je kapele vyčítán také jejich materialistický přístup v písních a pocit, že se berou možná až příliš vážně. Mnoho lidí už se negativně vyjadřuje vůči skupině jen kvůli tomu, že to tak dělá každý.

Podle serveru Observer stojí za samotným počátkem "hejtu" již první album kapely, které vydala v roce 1999 u striktně metalového labelu Roadrunner Records. Komunita kolem vydavatelství hudbu hned od začátku pro její mainstreamovost odsoudila. Dodnes ji metalisté pak uvádějí jako “kapelu, která zničila vydavatelství Roadrunner Records,” které se místo tvrdé muziky postupně zaměřilo na hlavní hudební proud.

Do povědomí široké veřejnosti se kapela dostala také díky komikovi Brianu Posehnovi a jeho zábavnému pořadu na kanále Comedy Central: “Nechci tady řešit nějakou studii, která ukazuje že násilná hudba dělá z lidí násilníky, ale když slyším Nickleback, tak chci zabít Nickleback.”

Vtip se rozšířil do širokého podvědomí a vznikly snad všechny různé memy, které vzniknout mohly. A ačkoliv je už mnoho let starý, pravidelně se vrací.

Foto: Quickmeme
Foto: Quickmeme

Zaznamenat ho mohli lidé u prezidentských voleb v USA, s nástupem Islámského státu, nebo třeba právě v příspěvku kanadských strážců zákona.

Ti své vyjádření na Facebooku, na kterém je vyfocena ještě neotevřená kazeta “toho nejlepšího”, zakončili krátkou výzvou. “Prosíme vás, nenuťte nás tuhle krásně neotevřenou kazetu porušit. Nebudete řídit opilí a my vás za oplátku nebudeme nutit poslouchat Nickleback.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 54 minutami

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy