Jak potrestat opilé řidiče? Kanadská policie je bude "týrat" poslechem kapely Nickleback

pv
1. 12. 2016 6:30
Policisté na kanadském ostrově Prince Edwarda zvolili unikátní preventivní opatření, kterým chtějí odradit řidiče od toho, aby za volant usedli pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení si pro ně přichystali také nucený poslech kanadské kapely Nickleback. A podle reakcí místních obyvatel je to více než tvrdá výhrůžka. "Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal například jeden z diskutujících pod příspěvek, který místní policie umístila na Facebook.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii. | Foto: ČTK

Kanadská policie přišla se vskutku originálním řešením, jak potrestat řidiče, kteří za volant usednou pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení čeká nezodpovědné obyvatele ostrova Prince Edwarda na východním pobřeží země také poslech kapely Nickleback. Na svůj Facebook to jako výhrůžku napsala místní policie, která okrsek hlídá.

A podle reakcí (nejen) místních obyvatel se žádná pokuta ani případný trest nevyrovná nucenému poslechu kanadských rockerů. “Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal jeden z diskutujících pod příspěvek. "S tímhle přístupem bude naše sousedství brzy nejbezpečnějším místem v Kanadě," dodal další.

Rocková formace Nickleback je již dlouhá léta oblíbeným terčem vtipů. Kromě nudné a generické hudby, kdy každá píseň zní v podstatě stejně, je kapele vyčítán také jejich materialistický přístup v písních a pocit, že se berou možná až příliš vážně. Mnoho lidí už se negativně vyjadřuje vůči skupině jen kvůli tomu, že to tak dělá každý.

Podle serveru Observer stojí za samotným počátkem "hejtu" již první album kapely, které vydala v roce 1999 u striktně metalového labelu Roadrunner Records. Komunita kolem vydavatelství hudbu hned od začátku pro její mainstreamovost odsoudila. Dodnes ji metalisté pak uvádějí jako “kapelu, která zničila vydavatelství Roadrunner Records,” které se místo tvrdé muziky postupně zaměřilo na hlavní hudební proud.

Do povědomí široké veřejnosti se kapela dostala také díky komikovi Brianu Posehnovi a jeho zábavnému pořadu na kanále Comedy Central: “Nechci tady řešit nějakou studii, která ukazuje že násilná hudba dělá z lidí násilníky, ale když slyším Nickleback, tak chci zabít Nickleback.”

Vtip se rozšířil do širokého podvědomí a vznikly snad všechny různé memy, které vzniknout mohly. A ačkoliv je už mnoho let starý, pravidelně se vrací.

Foto: Quickmeme
Foto: Quickmeme

Zaznamenat ho mohli lidé u prezidentských voleb v USA, s nástupem Islámského státu, nebo třeba právě v příspěvku kanadských strážců zákona.

Ti své vyjádření na Facebooku, na kterém je vyfocena ještě neotevřená kazeta “toho nejlepšího”, zakončili krátkou výzvou. “Prosíme vás, nenuťte nás tuhle krásně neotevřenou kazetu porušit. Nebudete řídit opilí a my vás za oplátku nebudeme nutit poslouchat Nickleback.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy