Jak potrestat opilé řidiče? Kanadská policie je bude "týrat" poslechem kapely Nickleback

pv
1. 12. 2016 6:30
Policisté na kanadském ostrově Prince Edwarda zvolili unikátní preventivní opatření, kterým chtějí odradit řidiče od toho, aby za volant usedli pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení si pro ně přichystali také nucený poslech kanadské kapely Nickleback. A podle reakcí místních obyvatel je to více než tvrdá výhrůžka. "Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal například jeden z diskutujících pod příspěvek, který místní policie umístila na Facebook.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii.
Zpěvák kapely Chad Kroeger na archivní fotografii. | Foto: ČTK

Kanadská policie přišla se vskutku originálním řešením, jak potrestat řidiče, kteří za volant usednou pod vlivem alkoholu. Kromě pokuty a soudního líčení čeká nezodpovědné obyvatele ostrova Prince Edwarda na východním pobřeží země také poslech kapely Nickleback. Na svůj Facebook to jako výhrůžku napsala místní policie, která okrsek hlídá.

A podle reakcí (nejen) místních obyvatel se žádná pokuta ani případný trest nevyrovná nucenému poslechu kanadských rockerů. “Není týrání proti Ženevským úmluvám?” napsal jeden z diskutujících pod příspěvek. "S tímhle přístupem bude naše sousedství brzy nejbezpečnějším místem v Kanadě," dodal další.

Rocková formace Nickleback je již dlouhá léta oblíbeným terčem vtipů. Kromě nudné a generické hudby, kdy každá píseň zní v podstatě stejně, je kapele vyčítán také jejich materialistický přístup v písních a pocit, že se berou možná až příliš vážně. Mnoho lidí už se negativně vyjadřuje vůči skupině jen kvůli tomu, že to tak dělá každý.

Podle serveru Observer stojí za samotným počátkem "hejtu" již první album kapely, které vydala v roce 1999 u striktně metalového labelu Roadrunner Records. Komunita kolem vydavatelství hudbu hned od začátku pro její mainstreamovost odsoudila. Dodnes ji metalisté pak uvádějí jako “kapelu, která zničila vydavatelství Roadrunner Records,” které se místo tvrdé muziky postupně zaměřilo na hlavní hudební proud.

Do povědomí široké veřejnosti se kapela dostala také díky komikovi Brianu Posehnovi a jeho zábavnému pořadu na kanále Comedy Central: “Nechci tady řešit nějakou studii, která ukazuje že násilná hudba dělá z lidí násilníky, ale když slyším Nickleback, tak chci zabít Nickleback.”

Vtip se rozšířil do širokého podvědomí a vznikly snad všechny různé memy, které vzniknout mohly. A ačkoliv je už mnoho let starý, pravidelně se vrací.

Foto: Quickmeme
Foto: Quickmeme

Zaznamenat ho mohli lidé u prezidentských voleb v USA, s nástupem Islámského státu, nebo třeba právě v příspěvku kanadských strážců zákona.

Ti své vyjádření na Facebooku, na kterém je vyfocena ještě neotevřená kazeta “toho nejlepšího”, zakončili krátkou výzvou. “Prosíme vás, nenuťte nás tuhle krásně neotevřenou kazetu porušit. Nebudete řídit opilí a my vás za oplátku nebudeme nutit poslouchat Nickleback.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy