Jako Mayové, když jim spadl kalendář, smějí se lidé výpadku Googlu. Může za něj Věra Pohlová?

pv
23. 11. 2016 11:19
Lidé na českém internetu se baví úterním "blackoutem" služeb společnosti Google. Zhruba dvouhodinový výpadek se tak týkal nejen vyhledávače Google, ale také mailové stránky Gmail nebo YouTube. Příčina problémů zatím není známá, ale lidé na sociálních sítích přišli hned s několika zábavnými teoriemi.
Foto: ČTK

Českou republiku a nejbližší okolí zasáhl v úterý večer výpadek služeb společnosti Google. Zhruba dvouhodinové problémy se týkaly vyhledávače Google, mailového serveru Gmail nebo stránky pro sdílení videí YouTube

Lidé na sociálních sítích si začali z "blackoutu" služeb společnosti prakticky ihned dělat legraci. Řešili nejen důvody, proč největší vyhledávač na českém trhu nefunguje, ale především následky. Někteří se totiž nebáli přirovnat to ke konci světa.

Jiní očekávali občanské bouře. 

Podle jiných by se panika měla mírnit. Určitě to totiž není poprvé, co se stalo něco podobného.

Jiní pouze vznášeli obavy, co budou muset s náhlým přívalem volného času dělat. Šéfredaktor kolegů z iHned.cz má na rozdíl od mnoha jiných umělecké nadání, ale co my ostatní?

Že by svíčky a knížka?

Možná vám může připadat, že nějaký dvouhodinový výpadek trápí jenom mladé lidi, kteří neumějí bez internetu žít. Není to tak...

A právě český vyhledávač mohl na celé situaci těžit. A tak zatímco v budově Seznamu bouchalo šampaňské...

Za rohem v sídle Googlu bylo divoko.

Stále však není jasná příčina pádu. Lidé tak přišli s vlastními teoriemi. Podle jedné se jedná o předběžné opatření možné budoucí velvyslankyně USA v Česku, rodačky ze Zlína.

Podle jiné teorie za pádem stojí legenda českého internetu, důchodkyně Věra Pohlová. Pro méně znalé se jedná o autorku výroku: "Já bych všechny ty internety a počítače zakázala," který se na konci minulého tisíciletí objevil v deníku Metro. A ačkoliv není dodnes jasné, zdali nějaká Věra Pohlová žila nebo něco takového řekla, určitě v tom prsty má.

Ať je důvod jakýkoliv, rozhodně byl pád Googlu překvapivý.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Pardubice pomůže zachraňovat zkušený útočník Vondrka

Hokejový útočník Michal Vondrka posílil poslední tým extraligy Pardubice. Do Dynama zamířil sedmatřicetiletý bronzový medailista z mistrovství světa z roku 2012 z Mladé Boleslavi, kde v této sezoně nosil kapitánské céčko. Pardubice tak po návratu devětatřicetiletého útočníka Tomáše Rolinka z druholigového Vrchlabí získaly další posilu pro boj o záchranu.

"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Michala získat do konce sezony. Jedná se o komplexního a velmi zkušeného hokejistu, který nám pomůže v závěrečných utkáních extraligy," řekl člen představenstva Dušan Salfický klubovému webu.

"Jsme rádi, že se po příchodu Tomáše Rolinka povedlo získat další velké jméno. Michal má spoustu zkušeností, které se nám budou v závěru sezony určitě hodit. Počítáme s ním na přesilové hry a věříme, že nám pomůže s produktivním útokem," uvedl trenér Milan Razým.

Podle klubového webu se Pardubice na příchodu posily dohodly díky nové marketingové spolupráci se společnostmi Petra Dědka, přičemž výše plnění odpovídá Vondrkovu kontraktu. Útočníka čeká debut v neděli v pražské O2 areně proti Spartě. "Michal se zítra před ranním tréninkem připojí k týmu a bude i zařazen do sestavy proti Spartě," doplnil Salfický.

před 1 hodinou

Koudelka skončil v Titisee-Neustadtu třiadvacátý, vyhrál Kubacki

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třiadvacátý v závodu Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Polák Dawid Kubacki.

V prvním závodu po odvolání reprezentačního trenéra Jakuba Jiroutka, kterého nahradil asistent Antonín Hájek, skočil Koudelka v obou kolech shodně 132 metrů. Druhý z českých závodníků Viktor Polášek předvedl v 1. kole 127,5 metru a obsadil 38. místo.

Svěřenec českého kouče Michala Doležala Kubacki měl v každém kole nejdelší pokus. V prvním kole o půl metru přelétl 140 metrů a ve druhém skočil 141 metrů. Potřetí v řadě a popáté v sezoně skončil druhý Stefan Kraft z Rakouska.

Z třetího místa se radoval Rjoju Kobajaši z Japonska. Němec Karl Geiger skončil dvanáctý a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy