Bláznivé kousky. Cyklista skáče na silničním kole po střeše alpského hotelu

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
29. 11. 2016 9:05
Vittorio Brumotti se svými kousky na kole desetkrát zapsal do Guinessovy knihy rekordů. V sezoně, která nedávno skončila, pomáhal propagovat profesionální cyklistický tým Saxo-Tinkoff. Bláznivé video, ve kterém skáče na silničním kole po střeše horského hotelu a balancuje po jejím kraji, vzniklo v tomto angažmá jako jedno z posledních – Tinkoff se z cyklistiky stáhl.
Vittorio Brumotti na střeše hotelu.
Vittorio Brumotti na střeše hotelu. | Foto: Saxo-Tinkoff

Kousky, které Ital Vittorio Brumotti provádí na silničním závodním kole, jsou přinejmenším pozoruhodné. V jeho rodné zemi se z něj díky nim stala dokonce televizní hvězda. Podívejte se na jeden z nich – skoro se nechce věřit, že je něco takového možné.

Vittorio Brumotti. Triky na střeše začínají ve 40 vteřině (video trvá 2 minuty). | Video: Saxo-Tinkoff

Šestatřicetiletý Brumotti kdysi začal jako cyklotrialista a v roce 2006 se stal v této disciplíně mistrem světa. Má na kontě deset zápisů do Guinessovy knihy rekordů, vystupoval v několika italských televizních show, a to nejen v roli cyklisty, ale také jako moderátor. V poslední době předvádí triky známé především z cyklotrialu také na silničním kole.

Dokáže na něm obdivuhodné věci. Například umí jet skoro libovolně dlouho po úzké kolejnici – dovede také na kole přeskočit z jedné kolejnice na tu vedlejší a dál pokračovat v jízdě. Spoustu triků navíc předvádí ve výškách, kde by každá chyba skončila fatálním pádem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy