Bláznivé kousky. Cyklista skáče na silničním kole po střeše alpského hotelu

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
29. 11. 2016 9:05
Vittorio Brumotti se svými kousky na kole desetkrát zapsal do Guinessovy knihy rekordů. V sezoně, která nedávno skončila, pomáhal propagovat profesionální cyklistický tým Saxo-Tinkoff. Bláznivé video, ve kterém skáče na silničním kole po střeše horského hotelu a balancuje po jejím kraji, vzniklo v tomto angažmá jako jedno z posledních – Tinkoff se z cyklistiky stáhl.
Vittorio Brumotti na střeše hotelu.
Vittorio Brumotti na střeše hotelu. | Foto: Saxo-Tinkoff

Kousky, které Ital Vittorio Brumotti provádí na silničním závodním kole, jsou přinejmenším pozoruhodné. V jeho rodné zemi se z něj díky nim stala dokonce televizní hvězda. Podívejte se na jeden z nich – skoro se nechce věřit, že je něco takového možné.

Vittorio Brumotti. Triky na střeše začínají ve 40 vteřině (video trvá 2 minuty). | Video: Saxo-Tinkoff

Šestatřicetiletý Brumotti kdysi začal jako cyklotrialista a v roce 2006 se stal v této disciplíně mistrem světa. Má na kontě deset zápisů do Guinessovy knihy rekordů, vystupoval v několika italských televizních show, a to nejen v roli cyklisty, ale také jako moderátor. V poslední době předvádí triky známé především z cyklotrialu také na silničním kole.

Dokáže na něm obdivuhodné věci. Například umí jet skoro libovolně dlouho po úzké kolejnici – dovede také na kole přeskočit z jedné kolejnice na tu vedlejší a dál pokračovat v jízdě. Spoustu triků navíc předvádí ve výškách, kde by každá chyba skončila fatálním pádem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy