Německá vláda koupila dům v Los Angeles, kde žil spisovatel Thomas Mann. Budově hrozila demolice

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 11. 2016 20:58
Německá vláda koupila dům v americkém Los Angeles, v němž žil kdysi německý spisovatel Thomas Mann a jemuž hrozila demolice. Za dům tohoto nositele Nobelovy ceny zaplatí Německo podle nedělního vydání Los Angeles Times 13,25 milionu dolarů (asi 336 milionů korun). Rezidence by po rekonstrukci měla sloužit jako kulturní a umělecké středisko. "Byla symbolem domova mnoha Němců, kteří se snažili o lepší budoucnost pro svou zemi," uvedl podle prohlášení německého konzulátu v Los Angeles německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Mannův dům se nachází ve čtvrti Pacific Palisades, která se stala útočištěm řady německých a rakouských intelektuálů prchajících před nacisty.
Thomas Mann
Thomas Mann | Foto: Wikimedia
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy