Divoká prasata se do města stahují z okolních údolí a často jsou vidět jen několik metrů od domů. Krmí se odpadem z popelnic a jídlem určeným kočkám.
V těchto dnech izraelské sdělovací prostředky zveřejnily fotografii, na níž prasnice převádí přes klidnou silnici dvě mláďata.
Haifská prasata se někdy se zbytky nespokojí, vstupují i na dvorky a poškozují zahrady. Jsou zdokumentovány případy, kdy se proti nim postavili obyvatelé. "Problém je, že divoká prasata ztratila pudový strach z člověka. Zvykla si na ně už i domácí zvířata," sdělil jeden pracovník radnice.
Právnička Avital ben Nunová patří k těm, kdo chtějí věc řešit ohleduplně. Rostoucí počet divokých prasat ve městě v těchto dnech podle ní nesouvisí s koronavirem, ale s jarem, kdy se rodí selata. Zvířata se obvykle pohybují ve skupinách dvou nebo tří dospělých a několika selat.
Ještě před rokem a půl úřady pověřily myslivce, aby populaci prasat zmenšili. Lov ale skončil, když se starostkou stala Einat Kališová-Rotemová. Začaly se používat "humánnější" metody, jak prasatům vstup do města ztížit - brány pro dobytek, oplocování zahrad a dvorů, zamykání popelnic a také odrazování zvířat hlukem, k čemuž se najímají dobrovolníci.