Psi sportovního komentátora BBC baví internet. Souboj o kost viděly už miliony lidí

Magazín Magazín
16. 4. 2020 13:29
Sportovní redaktor britské rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter přišel ze dne na den o práci. Golfové turnaje, které běžně doprovází svými komentáři, skončily, a tak teď Cotterovi nezbývá nic jiného než být doma se svými psy. S Mabel a Olive proto z nudy pořádá sportovní utkání, které doprovází vlastním komentářem. Nejpopulárnější video se jmenuje Hra o kosti a vidělo ho už téměř 18 milionů lidí.
Souboj labradorů o kost nikdy nebyl tak napínavý. Na komentáři se vyřádila hvězda BBC | Video: Twitter/Andrew Cotter

Psi jsou pravděpodobně jedinými členy domácnosti, kteří z omezení ohledně koronaviru vyloženě těží. A lidé zase těží z nich. Sportovní komentátor rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter teď například tráví čas tím, že svým dvěma labradorům vyhlašuje malá utkání. Natáčí je na video a doprovází komentářem letitého profíka se skotským akcentem. 

Video, které natočil před pár dny, nazval Hra o kosti. Mabel a Olive, béžová a černá fena labradora, se v něm přetahují o hračku. Přestože má Olive celou dobu navrch, mladší Mabel se nevzdává, vyčkává na svou chvíli. Komentář Cottera provází diváky do posledního dechu, napíná je a to je nejspíš i důvod, proč video vidělo už téměř 18 milionů lidí převážně v anglicky mluvících zemích. 

První video Cotter natočil už koncem března, nicméně hitem internetu se stalo až to druhé v pořadí. V pilotním díle soutěží feny o pozici "královny", což je vždy ta, která sní jako první svoji porci jídla. Britská média jako deník The Guardian teď spekulují o tom, jestli se schyluje k novému on-line seriálu. 

"Od mých kamarádů přišly reakce, že za prohru Mabel mohu já, protože jsem jí špatně položil misku. Dožadují se anulace a vyhlášení nového utkání. Myslím si, že popularita videí jen dokazuje, jak moc nám všem chybí sport. Všichni jsme to brali jako samozřejmost a teď nám dochází, že sport samozřejmostí není," řekl Cotter pro deník Telegraph.  

"Myslím si, že až sport bude znovu ve hře, hodně lidem to uleví. Doufám, že to bude brzy, protože jsem momentálně bez práce," dodal Cotter.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP). Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
Další zprávy