Psi sportovního komentátora BBC baví internet. Souboj o kost viděly už miliony lidí

Sportovní redaktor britské rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter přišel ze dne na den o práci. Golfové turnaje, které běžně doprovází svými komentáři, skončily, a tak teď Cotterovi nezbývá nic jiného než být doma se svými psy. S Mabel a Olive proto z nudy pořádá sportovní utkání, které doprovází vlastním komentářem. Nejpopulárnější video se jmenuje Hra o kosti a vidělo ho už téměř 18 milionů lidí.
Souboj labradorů o kost nikdy nebyl tak napínavý. Na komentáři se vyřádila hvězda BBC | Video: Twitter/Andrew Cotter

Psi jsou pravděpodobně jedinými členy domácnosti, kteří z omezení ohledně koronaviru vyloženě těží. A lidé zase těží z nich. Sportovní komentátor rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter teď například tráví čas tím, že svým dvěma labradorům vyhlašuje malá utkání. Natáčí je na video a doprovází komentářem letitého profíka se skotským akcentem. 

Video, které natočil před pár dny, nazval Hra o kosti. Mabel a Olive, béžová a černá fena labradora, se v něm přetahují o hračku. Přestože má Olive celou dobu navrch, mladší Mabel se nevzdává, vyčkává na svou chvíli. Komentář Cottera provází diváky do posledního dechu, napíná je a to je nejspíš i důvod, proč video vidělo už téměř 18 milionů lidí převážně v anglicky mluvících zemích. 

První video Cotter natočil už koncem března, nicméně hitem internetu se stalo až to druhé v pořadí. V pilotním díle soutěží feny o pozici "královny", což je vždy ta, která sní jako první svoji porci jídla. Britská média jako deník The Guardian teď spekulují o tom, jestli se schyluje k novému on-line seriálu. 

"Od mých kamarádů přišly reakce, že za prohru Mabel mohu já, protože jsem jí špatně položil misku. Dožadují se anulace a vyhlášení nového utkání. Myslím si, že popularita videí jen dokazuje, jak moc nám všem chybí sport. Všichni jsme to brali jako samozřejmost a teď nám dochází, že sport samozřejmostí není," řekl Cotter pro deník Telegraph.  

"Myslím si, že až sport bude znovu ve hře, hodně lidem to uleví. Doufám, že to bude brzy, protože jsem momentálně bez práce," dodal Cotter.

 

Právě se děje

Další zprávy