Psi sportovního komentátora BBC baví internet. Souboj o kost viděly už miliony lidí

Magazín Magazín
16. 4. 2020 13:29
Sportovní redaktor britské rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter přišel ze dne na den o práci. Golfové turnaje, které běžně doprovází svými komentáři, skončily, a tak teď Cotterovi nezbývá nic jiného než být doma se svými psy. S Mabel a Olive proto z nudy pořádá sportovní utkání, které doprovází vlastním komentářem. Nejpopulárnější video se jmenuje Hra o kosti a vidělo ho už téměř 18 milionů lidí.
Souboj labradorů o kost nikdy nebyl tak napínavý. Na komentáři se vyřádila hvězda BBC | Video: Twitter/Andrew Cotter

Psi jsou pravděpodobně jedinými členy domácnosti, kteří z omezení ohledně koronaviru vyloženě těží. A lidé zase těží z nich. Sportovní komentátor rozhlasové stanice BBC Andrew Cotter teď například tráví čas tím, že svým dvěma labradorům vyhlašuje malá utkání. Natáčí je na video a doprovází komentářem letitého profíka se skotským akcentem. 

Video, které natočil před pár dny, nazval Hra o kosti. Mabel a Olive, béžová a černá fena labradora, se v něm přetahují o hračku. Přestože má Olive celou dobu navrch, mladší Mabel se nevzdává, vyčkává na svou chvíli. Komentář Cottera provází diváky do posledního dechu, napíná je a to je nejspíš i důvod, proč video vidělo už téměř 18 milionů lidí převážně v anglicky mluvících zemích. 

První video Cotter natočil už koncem března, nicméně hitem internetu se stalo až to druhé v pořadí. V pilotním díle soutěží feny o pozici "královny", což je vždy ta, která sní jako první svoji porci jídla. Britská média jako deník The Guardian teď spekulují o tom, jestli se schyluje k novému on-line seriálu. 

"Od mých kamarádů přišly reakce, že za prohru Mabel mohu já, protože jsem jí špatně položil misku. Dožadují se anulace a vyhlášení nového utkání. Myslím si, že popularita videí jen dokazuje, jak moc nám všem chybí sport. Všichni jsme to brali jako samozřejmost a teď nám dochází, že sport samozřejmostí není," řekl Cotter pro deník Telegraph.  

"Myslím si, že až sport bude znovu ve hře, hodně lidem to uleví. Doufám, že to bude brzy, protože jsem momentálně bez práce," dodal Cotter.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Gruzínské parlamentní volby podle odhadů vyhrál Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho

Parlamentní volby v Gruzii podle čtyř různých průzkumů vyhrála vládnoucí strana Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho. Tři průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, jí podle gruzínských televizních stanic připisují více než 50 procent hlasů, což by znamenalo šanci na vytvoření kabinetu bez koalice. Čtvrtý průzkum uvádí 41 procent pro Gruzínský sen.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Vrchařskou 11. etapu Vuelty vyhrál Gaudu, v čele zůstal Roglič

Jedenáctou etapu Vuelty s pěti vrchařskými prémiemi vyhrál francouzský cyklista David Gaudu. Průběžný lídr Primož Roglič dojel ve skupince se svým největším soupeřem Richardem Carapazem a udržel červený trikot lídra.

Čtyřiadvacetiletý Gaudu vyhrál po 170 kilometrech v závěrečném stoupání na Alto de la Farrapona souboj o etapový triumf se Španělem Marcem Solerem, jemuž na posledních desítkách metrů nadělil čtyři sekundy. Člen týmu Groupama-FDJ si v etapě, jež zahrnovala jedno stoupání třetí kategorie a čtyři první kategorie, připsal první vítězství na Grand Tour.

Z původní sedmičlenné skupiny uprchlíků, která vstupovala do závěrečného stoupání, projela na třetím a čtvrtém místě cílem s odstupem 52 sekund dvojice z týmu Sunweb Michael Storer, Mark Donovan.

Po pátečním překvapivém útoku Rogliče v závěru rovinaté etapy, jenž mu zajistil návrat do červeného trikotu, se dnes adepti na celkové prvenství do žádných nástupů nepouštěli. Obhájce loňského prvenství Roglič přijel do cíle se ztrátou 1:03 minuty na vítěze desátý hned za Carapazem, s nímž má v průběžném hodnocení stejný čas. Solerovi zajistila účast v úniku posun z celkově desátého místa na šesté.

Svůj nejlepší výsledek na letošní Vueltě zaznamenal Jan Hirt, jenž se dlouho držel s nejlepšími a obsadil 21. pozici s odstupem 1:44 za Gauduem. Zdeněk Štybar dojel do cíle osmdesátý s téměr půlhodinovou ztrátou.

Další souboje v horách čekají cyklisty v neděli, kdy se jede pouze 109 km dlouhá, ale o to náročnější 12. etapa se závěrečným obávaným stoupáním na Angliru. Jeden z nejnáročnějších výstupů v profesionální cyklistice nabízí na posledních sedmi kilometrech průměrný sklon 13 procent a některé úseky mají hodnotu před 20 procent.

Další zprávy