Pár vytvořil galerii pro své pískomily. Vystavují Mausu Lisu i Pískomilku s perlou

Magazín Magazín
11. 4. 2020 6:59
Pár žijící v Británii vytvořil během jednoho dne v karanténě galerii „klasického“ výtvarného umění pro své pískomily. Filippo Lorenzin, který za normálních okolností pracuje v galerii, a jeho přítelkyně Marianna Benettiová, jež se živí uměním, se částečně vrátili ke svému povolání. V „hlodavčím“ domu umění se vystavují parafráze děl, jako je Dívka s perlou nebo Polibek Gustava Klimta.
Pískomil obdivuje miniaturní galerii.
Pískomil obdivuje miniaturní galerii. | Foto: Marianna Benetii/Reddit

Výsledek svého snažení zveřejnila dvojice na sociální síti Reddit. Fotografie, na níž pískomil obdivuje adaptaci Mony Lisy s názvem Mausa Lisa, sklidila velký úspěch, proto pár časem dodal i video, na němž si oba hlodavci pobyt v galerii užívají a okusují židličky i přes varovný nápis "zákaz žvýkání".

Kresby jsou dílem výtvarnice Marianny Benetti.
Kresby jsou dílem výtvarnice Marianny Benetti. | Foto: Marianna Benetii

"Je to fantastické! Rád vidím, že alespoň někomu se podařilo navštívit muzeum," komentoval jeden uživatel. Detailně propracované galerii nechybí popisky děl ani stojánek na letáčky. Pár přetvořil da Vinciho Monu Lisu z počátku 16. století, barokní Dívku s perlou, expresionistický Výkřik a secesní Polibek Gustava Klimta. Vznikl tak jakýsi rychlý průřez dějinami umění.

Lorenzin, který pracuje jako nezávislý kurátor pro londýnské Victoria and Albert Museum, se stal také kurátorem galerie pro dva devítiměsíční hlodavce Pandoro a Tiramisu. Obě zvířata se jmenují po italských dezertech. Výtvarnice Benettiová zase vytvořila všechny kresby. "Původně jsme chtěli udělat něco jako domeček pro panenky. Použili jsme lepenku, papír a dřevo tak, aby to bylo pro zvířata bezpečné," vysvětlila umělkyně serveru Artnet News.

Dvojice uvažuje, že uměleckou kolekci ještě rozšíří. "Uživatelé Redditu nás inspirovali mnoha nápady," dodává Benettiová.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy