Lisbeth se vrací i bez Larssona. Čtvrtý díl vyjde v létě

Magazín ČTK Magazín, ČTK
30. 1. 2015 9:45
Kniha vyjde v 35 zemích, dopsal ji spoluautor biografie fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče.
Herečka Noomi Rapace jako Lisbeth Salanderová
Herečka Noomi Rapace jako Lisbeth Salanderová | Foto: Bontonfilm

Stockholm/Praha – Pokračování trilogie Milénium švédského spisovatele Stiega Larssona vyjde letos v srpnu, a to rovnou v 35 zemích. Deníku The Guardian to potvrdil sám vydavatel.

Knihu dopsal na základě nedokončeného Larssonova rukopisu vloni v listopadu David Lagercrantz, který se rovněž podílel na osobité biografii švédského fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče.

Pokračování původní trilogie Milénium vyjde pod anglickým názvem That Witch Does Not Kill a zaměří se na osudy problémové hrdinky Lisbeth Salanderové. Další podrobnosti příběhu autor neprozradil.

Kniha bude mít pět set stránek a Lagercrantz chce zůstat věrný Larssonově stylu vyprávění. "Chtěl jsem využít obrovskou mytologii, kterou Stieg Larsson v knihách vytvořil," řekl spisovatel švédskému deníku Dagens Nyheter.

"Lisbeth Salanderová není kdovíjaká superhrdinka, nejzajímavější je ten kontext a pozadí," tvrdí Lagercrantz.

Stieg Larsson měl v plánu napsat alespoň dalších sedm románů, zemřel v roce 2004 na infarkt myokardu. Bylo mu 50 let. Knihy Larssona se prodaly v počtu více než 75 milionů výtisků v 50 zemích.

Trilogie Milénium se ve Švédsku dočkala i filmové adaptace, první díl Muži, kteří nenávidí ženy pak v roce 2011 znovu natočil i režisér David Fincher. Do hlavních rolí obsadil Daniela Craiga a Rooney Maru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy