Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?

Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?
Objevte, nebo si znovu připomeňte ty nejzajímavější detektivní zápletky v knižní historii.
Agatha Christie - Deset malých černoušků:

Taková reality show z roku 1939, v níž se u jednoho stolu sejde několik skrytých vrahů. Jeden zabíjel z nedbalosti, jiný z nedostatku vlastní odvahy, další z vypočítavosti... V duchu písničky Deset malých černoušků pak u slavnostní večeře umírá jeden vrah za druhým.
Raymond Chandler - Dáma v jezeře:

Americký klasik detektivního žánru je oblíbený kvůli nápaditým dějům a dokonalému prokreslení postav. Jeho dvorním detektivem je Phil Marlowe, jenž v této knize hledá zmizelou ženu, která měla manželovi utéct do Mexika s mladým gigolem. Při pátrání Phil narazí hned na dvě mrtvé, které s jeho případem zdánlivě nesouvisejí.
Dick Francis - Mezi koly:

Hlavním hrdinou dalšího Francisova příběhu z dostihového prostředí je bývalý žokej, který se nyní živí přepravou koní. Může se to zdát jako nudná činnost až do chvíle, kdy v jednom z boxů najde mrtvého stopaře... Mezi koly patří mezi jednu z nejnapínavějších Francisových knih.
Foto: Thinkstock
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
19. 3. 2014 7:51
Severské detektivky zažívají v posledních letech boom a na starou klasiku se neprávem zapomíná. Přitom právě v nich čtenář narazí na ty nejpropracovanější zápletky. Které to jsou?

Praha - Jednou z nejnovějších detektivek je Volání kukačky, kterou napsala autorka Harryho Pottera a románu Prázdné místo, J. K. Rowlingová (ovšem pod pseudonymem Robert Galbraith). 

Příběh se odehrává v zasněženém Londýně a začíná sebevraždou modelky. Její bratr je si však jistý, že o sebevraždu nešlo, a tak si najímá soukromého detektiva, který v nablýskaném světě plném krásných žen a uhlazených mužů hledá pravdu. Kniha vychází už 20. února.

Pokud by vám však tenhle tip na napínavé čtení nestačil, podívejte se do fotogalerie, která je plná knih, které zaujmou i toho nejnáročnějšího milovníka napínavých příběhů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy