Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?

Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?
Objevte, nebo si znovu připomeňte ty nejzajímavější detektivní zápletky v knižní historii.
Agatha Christie - Deset malých černoušků:

Taková reality show z roku 1939, v níž se u jednoho stolu sejde několik skrytých vrahů. Jeden zabíjel z nedbalosti, jiný z nedostatku vlastní odvahy, další z vypočítavosti... V duchu písničky Deset malých černoušků pak u slavnostní večeře umírá jeden vrah za druhým.
Raymond Chandler - Dáma v jezeře:

Americký klasik detektivního žánru je oblíbený kvůli nápaditým dějům a dokonalému prokreslení postav. Jeho dvorním detektivem je Phil Marlowe, jenž v této knize hledá zmizelou ženu, která měla manželovi utéct do Mexika s mladým gigolem. Při pátrání Phil narazí hned na dvě mrtvé, které s jeho případem zdánlivě nesouvisejí.
Dick Francis - Mezi koly:

Hlavním hrdinou dalšího Francisova příběhu z dostihového prostředí je bývalý žokej, který se nyní živí přepravou koní. Může se to zdát jako nudná činnost až do chvíle, kdy v jednom z boxů najde mrtvého stopaře... Mezi koly patří mezi jednu z nejnapínavějších Francisových knih.
Foto: Thinkstock
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
19. 3. 2014 7:51
Severské detektivky zažívají v posledních letech boom a na starou klasiku se neprávem zapomíná. Přitom právě v nich čtenář narazí na ty nejpropracovanější zápletky. Které to jsou?

Praha - Jednou z nejnovějších detektivek je Volání kukačky, kterou napsala autorka Harryho Pottera a románu Prázdné místo, J. K. Rowlingová (ovšem pod pseudonymem Robert Galbraith). 

Příběh se odehrává v zasněženém Londýně a začíná sebevraždou modelky. Její bratr je si však jistý, že o sebevraždu nešlo, a tak si najímá soukromého detektiva, který v nablýskaném světě plném krásných žen a uhlazených mužů hledá pravdu. Kniha vychází už 20. února.

Pokud by vám však tenhle tip na napínavé čtení nestačil, podívejte se do fotogalerie, která je plná knih, které zaujmou i toho nejnáročnějšího milovníka napínavých příběhů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy