Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?

Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?
Objevte, nebo si znovu připomeňte ty nejzajímavější detektivní zápletky v knižní historii.
Agatha Christie - Deset malých černoušků:

Taková reality show z roku 1939, v níž se u jednoho stolu sejde několik skrytých vrahů. Jeden zabíjel z nedbalosti, jiný z nedostatku vlastní odvahy, další z vypočítavosti... V duchu písničky Deset malých černoušků pak u slavnostní večeře umírá jeden vrah za druhým.
Raymond Chandler - Dáma v jezeře:

Americký klasik detektivního žánru je oblíbený kvůli nápaditým dějům a dokonalému prokreslení postav. Jeho dvorním detektivem je Phil Marlowe, jenž v této knize hledá zmizelou ženu, která měla manželovi utéct do Mexika s mladým gigolem. Při pátrání Phil narazí hned na dvě mrtvé, které s jeho případem zdánlivě nesouvisejí.
Dick Francis - Mezi koly:

Hlavním hrdinou dalšího Francisova příběhu z dostihového prostředí je bývalý žokej, který se nyní živí přepravou koní. Může se to zdát jako nudná činnost až do chvíle, kdy v jednom z boxů najde mrtvého stopaře... Mezi koly patří mezi jednu z nejnapínavějších Francisových knih.
Foto: Thinkstock
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
19. 3. 2014 7:51
Severské detektivky zažívají v posledních letech boom a na starou klasiku se neprávem zapomíná. Přitom právě v nich čtenář narazí na ty nejpropracovanější zápletky. Které to jsou?

Praha - Jednou z nejnovějších detektivek je Volání kukačky, kterou napsala autorka Harryho Pottera a románu Prázdné místo, J. K. Rowlingová (ovšem pod pseudonymem Robert Galbraith). 

Příběh se odehrává v zasněženém Londýně a začíná sebevraždou modelky. Její bratr je si však jistý, že o sebevraždu nešlo, a tak si najímá soukromého detektiva, který v nablýskaném světě plném krásných žen a uhlazených mužů hledá pravdu. Kniha vychází už 20. února.

Pokud by vám však tenhle tip na napínavé čtení nestačil, podívejte se do fotogalerie, která je plná knih, které zaujmou i toho nejnáročnějšího milovníka napínavých příběhů.

 

Právě se děje

Další zprávy