Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?

Drsnější než Nesbø! Které detektivky mají nejlepší zápletku?
Objevte, nebo si znovu připomeňte ty nejzajímavější detektivní zápletky v knižní historii.
Agatha Christie - Deset malých černoušků:

Taková reality show z roku 1939, v níž se u jednoho stolu sejde několik skrytých vrahů. Jeden zabíjel z nedbalosti, jiný z nedostatku vlastní odvahy, další z vypočítavosti... V duchu písničky Deset malých černoušků pak u slavnostní večeře umírá jeden vrah za druhým.
Raymond Chandler - Dáma v jezeře:

Americký klasik detektivního žánru je oblíbený kvůli nápaditým dějům a dokonalému prokreslení postav. Jeho dvorním detektivem je Phil Marlowe, jenž v této knize hledá zmizelou ženu, která měla manželovi utéct do Mexika s mladým gigolem. Při pátrání Phil narazí hned na dvě mrtvé, které s jeho případem zdánlivě nesouvisejí.
Dick Francis - Mezi koly:

Hlavním hrdinou dalšího Francisova příběhu z dostihového prostředí je bývalý žokej, který se nyní živí přepravou koní. Může se to zdát jako nudná činnost až do chvíle, kdy v jednom z boxů najde mrtvého stopaře... Mezi koly patří mezi jednu z nejnapínavějších Francisových knih.
Foto: Thinkstock
Zdenka Tomis Zdenka Tomis
19. 3. 2014 7:51
Severské detektivky zažívají v posledních letech boom a na starou klasiku se neprávem zapomíná. Přitom právě v nich čtenář narazí na ty nejpropracovanější zápletky. Které to jsou?

Praha - Jednou z nejnovějších detektivek je Volání kukačky, kterou napsala autorka Harryho Pottera a románu Prázdné místo, J. K. Rowlingová (ovšem pod pseudonymem Robert Galbraith). 

Příběh se odehrává v zasněženém Londýně a začíná sebevraždou modelky. Její bratr je si však jistý, že o sebevraždu nešlo, a tak si najímá soukromého detektiva, který v nablýskaném světě plném krásných žen a uhlazených mužů hledá pravdu. Kniha vychází už 20. února.

Pokud by vám však tenhle tip na napínavé čtení nestačil, podívejte se do fotogalerie, která je plná knih, které zaujmou i toho nejnáročnějšího milovníka napínavých příběhů.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy