VIDEO Může být Ben Affleck vrah? U Davida Finchera ano

16. 4. 2014 14:46
Podívejte se na první ukázku z očekávaného thrilleru tvůrce Klubu rváčů či The Social Network. Film Zmizelá se dostane do českých kin letos na podzim.
Podívejte se na ukázku z nového filmu Davida Finchera Zmizelá. | Video:

Video - Očekávaný thriller Zmizelá (Gone Girl) režiséra Davida Finchera podle bestselleru Gillian Flynn zveřejnil první ukázku.

V hlavní roli se objeví Ben Affleck jako Nick Dunne, jehož manželka Amy (Rosamund Pike) zmizí v den pátého výročí svatby. A z její vraždy je obviněn právě Dunne. Nepomáhá žádná obhajoba, protože Amyini přítelé a její záznamy v deníku nasvědčují opaku. Zdá se, že jejich vztah procházel většími turbulencemi než prožívají postavy Hry o trůny.

Ukázka slibuje typický Fincherův thriller pro dospělé se spoustou neočekávaných zvratů při hledání pravdy. Fincher s Flynn rovněž zpracovali alternativní závěr, takže i čtenáři knihy budou v napětí až do samého závěru.

Trailer je z velké části bez dialogů a zní v něm píseň She (Ona) v podání Elvise Costella. Hudbu bude mít na starosti frontman Nine Inch Nails Trent Reznor, který má Oscara za Fincherův film The Social Network.

David Fincher.
David Fincher. | Foto: Profimedia.cz

David Fincher má nyní v Hollywoodu pověst jednoho z nejlepších tvůrců thrillerů, což měl příležitost dokázat už v Klubu rváčů i snímcích Sedm či Zodiac. Poněkud vlažně byla přijata jen adaptace prvního dílu trilogie Milénium od Stiega Larssona s titulem Muži, kteří nenávidí ženy.

Davida Finchera nicméně nejvíc proslavil jeho životopis zakladatele Facbooku Marka Zuckerberga The Social Network. Je tak s podivem, že poslední zvěsti hovoří o tom, že vzdal přípravu podobného námětu - biografie Stevea Jobse, zakladatele Applu.

Fincher nyní pracuje také jako producent úspěšného seriálu House of Cards společnosti Netflix.

Do českých kin se Zmizelá dostane 9. října, světovou premiéru bude mít o šest dnů dříve.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy