Trilogie Milénium nabere zpoždění. Kvůli scénáři

Kultura Kultura
24. 8. 2012 15:10
Americké verze Dívky, která si hrála s ohněm se v příštím roce nedočkáme
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Podle nejnovějších zpráv scenárista Steve Zailian stále pracuje  na druhém dílu trilogie Milénium švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona. Studio Sony tudíž nebude moci film Dívka, která si hrála s ohněm představit publiku koncem příštího roku, jak to původně plánovalo.

První díl Larssonovy trilogie - Muži, kteří nenávidí ženy, převedl na stříbrné plátno v roce 2011 David Fincher. K adaptaci zbylých dvou dílů se již smlouvami zavázali představitelé obou hlavních hrdinů - Daniel Craig coby novinář Mikael Blomkvist a Rooney Mara jako hackerka Lisbeth Salanderová. Fincherova režisérská účast je zatím nejistá.

První film stačil do dneška vydělat přes 232 miliónů dolarů.

Takto knihy znají domácí čtenáři ve Švédsku. Snímek pochází ze stránek nakladatelství Norstedts.
Takto knihy znají domácí čtenáři ve Švédsku. Snímek pochází ze stránek nakladatelství Norstedts. | Foto: Repro Aktuálně.cz

V prostřední části Larssonovy série získává Blomkvist bohatou zásobu informací týkající se obchodu s bílým masem. Švédské podsvětí však o sobě dá vědět náhlou brutální vraždou, do níž je nějakým způsobem zapojena Blomkvistova známá Lisbeth. Celá země rázem žije štvavou mediální kampaní a nesnadným policejním vyšetřováním. Záhady jsou úzce propojeny s Lisbethinou tragickou minulostí.

Celá trilogie byla již v minulosti zfilmována režiséry Nielsem Ardenem Oplevem a Danielem Alfredsonem. Všechny tři snímky se objevily v kinech v průběhu roku 2009. Mikaela Blomkvista v nich představoval Michael Nyqvist a Lisbeth Salanderovou hrála Noomi Rapace.   
 
Stieg Larsson původně plánoval pro své dva hrdiny mnohem víc knih, ale nestačil je dokončit kvůli smrtelnému infarktu v listopadu 2004, takže se ani nedožil vydání první knihy následujícího roku. 

 

Právě se děje

Další zprávy