VIDEO Gondry vlákal Metronomy do svého surreálného světa

Kultura Kultura
12. 2. 2014 12:41
Podívejte se na nové video kapely Metronomy k písni Love Letters, které režíroval Michel Gondry.
Michel Gondry.
Michel Gondry. | Foto: Anna Vedralová

Video - Francouzský režisér Michel Gondry, který právě tasedá v porotě filmového festivalu Berlinale, není jen autorem vizuálně geniálních celovečerních filmů jako Věčný svit neposkvrněné mysli a Pěna dní, ale i jedním z nejvyhledávanějších autorů hudebních klipů.

Podívejte se na videoklip k písni Love Letters od Metronomy.
Podívejte se na videoklip k písni Love Letters od Metronomy. | Video:

Jeho vizionářskými videoklipy s neopakovatelnou surrealistickou atmosférou se v minulosti už pyšnily takové hvězdy současné popmusic jako Björk či Chemical Brothers, ale třeba i Daft Punk ve skladbě Around the World.

Nejnovějším video Michela Gondryho vzniklo k songu na britských ostrovech velmi populární kapely Metronomy. K jejich písni Love Letters, která zní jako vystřižená z dob, kdy popu vládla ABBA, je opět obdivhodnou vizuální montáží, v níž Gondry drží kapelu v jeho animovaném světě plném typické hravosti a imaginace.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy