VIDEO Gondry vlákal Metronomy do svého surreálného světa

Kultura Kultura
12. 2. 2014 12:41
Podívejte se na nové video kapely Metronomy k písni Love Letters, které režíroval Michel Gondry.
Michel Gondry.
Michel Gondry. | Foto: Anna Vedralová

Video - Francouzský režisér Michel Gondry, který právě tasedá v porotě filmového festivalu Berlinale, není jen autorem vizuálně geniálních celovečerních filmů jako Věčný svit neposkvrněné mysli a Pěna dní, ale i jedním z nejvyhledávanějších autorů hudebních klipů.

Podívejte se na videoklip k písni Love Letters od Metronomy.
Podívejte se na videoklip k písni Love Letters od Metronomy. | Video:

Jeho vizionářskými videoklipy s neopakovatelnou surrealistickou atmosférou se v minulosti už pyšnily takové hvězdy současné popmusic jako Björk či Chemical Brothers, ale třeba i Daft Punk ve skladbě Around the World.

Nejnovějším video Michela Gondryho vzniklo k songu na britských ostrovech velmi populární kapely Metronomy. K jejich písni Love Letters, která zní jako vystřižená z dob, kdy popu vládla ABBA, je opět obdivhodnou vizuální montáží, v níž Gondry drží kapelu v jeho animovaném světě plném typické hravosti a imaginace.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy