Radiohead spustili aplikaci PolyFauna. Přijde i nové album?

12. 2. 2014 9:31
Kapela Radiohead vydala aplikaci navazující na zatím poslední album The King of Limbs. Kdy přijde nová nahrávka?
Thom Yorke (Radiohead).
Thom Yorke (Radiohead). | Foto:

Londýn, Praha - Fanouškům Radiohead svítá naděje na obnovení aktivity kuultovní britské kapely. Zatím Radiohead spustili "jen" aplikaci PolyFauna, v níž vzpomínají na nepříliš úspěšnou desku The King of Limbs, ovšem mezi řádky se členové bandu zmiňují také o nové nahrávce.

Aplikace PolyFauna je ke stažení zdarma pro iPhony i Androidy, zvukově a grafickým designem vychází z písně Bloom ze zatím posledního alba Radiohead.

Poslechněte si píseň Bloom od kapely Radiohead z desky Live from the Basement.
Poslechněte si píseň Bloom od kapely Radiohead z desky Live from the Basement. | Video:

Thom Yorke o její náplni tvrdí, že se zabývá prvotními myšlenkami na vytvoření umělé inteligence a zavede uživatele i do jeho podvědomí.

PolyFauna tak připomíná počin Islanďanky Björk, která k albu Biophilia vydala interaktivní vizualizaci pro všemožná zařízení. Ostatně vydávání aplikací se v poslední době mezi hudebníky stává trendem - k propagaci svých počinů ji využili rapper Tinie Tempah i Lady Gaga.

Minulý měsíc se baskytarista Colin Greenwood zmínil o tom, že nová nahrávka Radiohead "je ve vzduchu". V rozhovoru zmínil právě skončené turné projektu Atoms for Peace, v němž je hlavní postavou Thom Yorke a naznačil chuť do čehosi nového. I když na druhou stranu fanouškům naději vzal, když řekl, že nic není úplně jisté...

Ovšem připomeňme, že mezi ohlášením a vydání alba King of Limbs uteklo jen pět dnů.

 

Právě se děje

před 23 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy