Radiohead spustili aplikaci PolyFauna. Přijde i nové album?

12. 2. 2014 9:31
Kapela Radiohead vydala aplikaci navazující na zatím poslední album The King of Limbs. Kdy přijde nová nahrávka?
Thom Yorke (Radiohead).
Thom Yorke (Radiohead). | Foto:

Londýn, Praha - Fanouškům Radiohead svítá naděje na obnovení aktivity kuultovní britské kapely. Zatím Radiohead spustili "jen" aplikaci PolyFauna, v níž vzpomínají na nepříliš úspěšnou desku The King of Limbs, ovšem mezi řádky se členové bandu zmiňují také o nové nahrávce.

Aplikace PolyFauna je ke stažení zdarma pro iPhony i Androidy, zvukově a grafickým designem vychází z písně Bloom ze zatím posledního alba Radiohead.

Poslechněte si píseň Bloom od kapely Radiohead z desky Live from the Basement.
Poslechněte si píseň Bloom od kapely Radiohead z desky Live from the Basement. | Video:

Thom Yorke o její náplni tvrdí, že se zabývá prvotními myšlenkami na vytvoření umělé inteligence a zavede uživatele i do jeho podvědomí.

PolyFauna tak připomíná počin Islanďanky Björk, která k albu Biophilia vydala interaktivní vizualizaci pro všemožná zařízení. Ostatně vydávání aplikací se v poslední době mezi hudebníky stává trendem - k propagaci svých počinů ji využili rapper Tinie Tempah i Lady Gaga.

Minulý měsíc se baskytarista Colin Greenwood zmínil o tom, že nová nahrávka Radiohead "je ve vzduchu". V rozhovoru zmínil právě skončené turné projektu Atoms for Peace, v němž je hlavní postavou Thom Yorke a naznačil chuť do čehosi nového. I když na druhou stranu fanouškům naději vzal, když řekl, že nic není úplně jisté...

Ovšem připomeňme, že mezi ohlášením a vydání alba King of Limbs uteklo jen pět dnů.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy