reklama
 
 

U2 vydělali s písní Invisible 3 miliony dolarů na boj s AIDS

11. 2. 2014 13:05
Za každé stažení písně z iTunes zaplatila Bank of America dolar mezinárodnímu fondu RED financujícímu boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.

Los Angeles - Kapela U2 získala tři miliony dolarů na boj proti AIDS, a to díky bezplatnému stahování svého nového songu Invisible na internetovém obchodu iTunes.

Americký finanční ústav Bank of America Corp. totiž slíbil, že u příležitosti nedávného Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu, poskytne dolar za každé volné stažení alba.

"Jsme nadšení. Jsme rádi, že jsou ještě lidé, kteří se o nás zajímají," řekl zpěvák slavného bandu Bono. Získané peníze jsou určené pro mezinárodní fond RED financující boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.

Organizace RED upřesnila, že se díky U2, jejich fanouškům a Bank of America vybralo 3,14 milionu dolarů. "Tyto peníze mají zásadní význam k úspěšnému boji proti pandemii AIDS a přiblížení se konkrétnímu cíli, kterým je zastavit přenos viru HIV z matky na dítě do roku 2015," vysvětlila představitelka RED Deborah Duganová.

Banka platila dolar za každé volné stažení alba 2. a 3. února. Fanoušci za stažení písně Invisible poté museli začít platit 1,29 dolaru.

autoři: ČTK, Kultura | 11. 2. 2014 13:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama