U2 vydělali s písní Invisible 3 miliony dolarů na boj s AIDS

ČTK Kultura ČTK, Kultura
11. 2. 2014 13:05
Za každé stažení písně z iTunes zaplatila Bank of America dolar mezinárodnímu fondu RED financujícímu boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Kapela U2 získala tři miliony dolarů na boj proti AIDS, a to díky bezplatnému stahování svého nového songu Invisible na internetovém obchodu iTunes.

Americký finanční ústav Bank of America Corp. totiž slíbil, že u příležitosti nedávného Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu, poskytne dolar za každé volné stažení alba.

Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible.
Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible. | Video:

"Jsme nadšení. Jsme rádi, že jsou ještě lidé, kteří se o nás zajímají," řekl zpěvák slavného bandu Bono. Získané peníze jsou určené pro mezinárodní fond RED financující boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.

Organizace RED upřesnila, že se díky U2, jejich fanouškům a Bank of America vybralo 3,14 milionu dolarů. "Tyto peníze mají zásadní význam k úspěšnému boji proti pandemii AIDS a přiblížení se konkrétnímu cíli, kterým je zastavit přenos viru HIV z matky na dítě do roku 2015," vysvětlila představitelka RED Deborah Duganová.

Banka platila dolar za každé volné stažení alba 2. a 3. února. Fanoušci za stažení písně Invisible poté museli začít platit 1,29 dolaru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy