U2 vydělali s písní Invisible 3 miliony dolarů na boj s AIDS

ČTK Kultura ČTK, Kultura
11. 2. 2014 13:05
Za každé stažení písně z iTunes zaplatila Bank of America dolar mezinárodnímu fondu RED financujícímu boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Kapela U2 získala tři miliony dolarů na boj proti AIDS, a to díky bezplatnému stahování svého nového songu Invisible na internetovém obchodu iTunes.

Americký finanční ústav Bank of America Corp. totiž slíbil, že u příležitosti nedávného Super Bowlu, finále ligy amerického fotbalu, poskytne dolar za každé volné stažení alba.

Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible.
Podívejte se, jak vznikala píseň Invisible. | Video:

"Jsme nadšení. Jsme rádi, že jsou ještě lidé, kteří se o nás zajímají," řekl zpěvák slavného bandu Bono. Získané peníze jsou určené pro mezinárodní fond RED financující boj s AIDS, tuberkulózou a malárií ve světě.

Organizace RED upřesnila, že se díky U2, jejich fanouškům a Bank of America vybralo 3,14 milionu dolarů. "Tyto peníze mají zásadní význam k úspěšnému boji proti pandemii AIDS a přiblížení se konkrétnímu cíli, kterým je zastavit přenos viru HIV z matky na dítě do roku 2015," vysvětlila představitelka RED Deborah Duganová.

Banka platila dolar za každé volné stažení alba 2. a 3. února. Fanoušci za stažení písně Invisible poté museli začít platit 1,29 dolaru.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy