Franz Ferdinand obvinili Pharrella Williamse z krádeže riffu

Kultura Kultura
2. 2. 2014 14:05
Motiv z písně produkované Pharrellem Williamsem pro Palomu Faith zní až podezřele podobně jako riff songu Take Me Out od Franz Ferdinand. Williams si "nepůjčuje" poprvé.
Poslechněte si Take Me Out od Franz Ferdinand. | Video:

Praha, Londýn - Alex Kapranos, frontman kapely Franz Ferdinand, obvinil producenta a zpěváka Pharrella Williamse, že si bez jeho vědomí vypůjčil riff z jeho písně Take me Out z roku 2004 pro nový singl Palomy Faith Can't Rely On You.

Kapranos zareagoval na Twitteru poměrně zvesela, i když podobná obvinění častou vedou k žalobám: "Pharelle, miluju tvou hudbu, ale pokud si chceš půjčit riff, zeptej se mě..."

Porovnejte riff z písně Franz Ferdinand s motivem v singlu Palomy Faith Can't Rely on You. (Pharrell Williams v klobouku na předávání Grammy s Daft Punk).
Porovnejte riff z písně Franz Ferdinand s motivem v singlu Palomy Faith Can't Rely on You. (Pharrell Williams v klobouku na předávání Grammy s Daft Punk). | Video:

V případě Williamse to není poprvé, kdy se ukázalo, že jeho úspěchy nejsou vždy úplně eticky čisté. Loni byl totiž předmětem sporů (včetně žalob) hit Robina Thickeho Blurred Lines. Tehdy správci pozůstalosti Marvina Gaye obvinili Williamse z plagiátorství písně Got To Give It Up z roku 1977.

Zdá se, že i Kapranos je v ráži, protože minulý týden dospěl k podobnému závěru o "vypůjčování" u hitu Royals od novozélandské zpěvačky Lorde. Na Twitter napsal, že píseň zní hodně podobně jako You're The Voice od Johna Farnhama.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy