VIDEO Andělé punku a heavy dopadli k Insanii. Ke komu ještě?

VIDEO Andělé punku a heavy dopadli k Insanii. Ke komu ještě?
INSANIA: Božská komedie. Kapela vyhrála Anděla v kategorii Hard & heavy a Punk & hard core za desku Zapal dům poraž strom...
JIŘÍ SMRŽ: Na dně. Mezi folkaři si Anděla odnesl Jiří Smrž za desku Kořeny.
BEATA HLAVENKOVÁ: Aprilios. V jazzové kategorii zvítězilo album Beaty Hlavenkové Theodoros.
KITTCHEN: Exit. Písničkář Kittchen získal cenu v kategorii Alternativní scéna za desku Radio.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura ČTK Kultura, ČTK
15. 3. 2014 13:38
Ceny Anděl rozdaly sošky v žánrových kategoriích za rok 2013. Poslechněte si ukázky z vítězných desek.

Videogalerie - Brněnská kapela Insania získala dvě žánrové ceny Anděl. Se svým albem Zapal dům poraž strom uspěla v kategoriích hard & heavy i punk & hard core. Hlasující členové "andělské akademie" ocenili muzikanty a jejich alba, která vyšla v roce 2013, i v dalších sedmi kategoriích.

V kategorii folk & country uspěl s albem Kořeny písničkář Jiří Smrž, na alternativní scéně porotce nejvíce zaujal Kittchen (Radio), v jazz & blues dominovala Beata Hlavenková (Theodoros). Nominaci ve dvou kategoriích měla Jitka Šuranská, nakonec s albem Nězachoď slunečko proměnila tu v kategorii world music. Elektronická hudba našla vítěze v kapele Vložte kočku (Seat), v kategorii hip-hop po dvou vítězstvích Prago Union letos nasbíral nejvíce hlasů Vladimir 518 (Idiot) a kategorii ska & reggae opanovala skupina Ting (Man vs Wild).

"Vítězství Insanie ve dvou kategoriích je důsledkem nadžánrovosti, s níž tato kapela dnes tvoří. Navíc vydala jednu z nejlepších rockových desek v loňském roce a Božská komedie, písnička z ní, má parametry hitu. V každé z devíti kategorií hlasuje v průměru dvacet publicistů, kteří daný žánr celoročně sledují. Prvenství by si jistě zasloužili všichni nominovaní, protože bezezbytku tvoří špičku ve svém stylu. Jména výherců jsou proto zárukou kvalitní tvorby i interpretace," sdělil stanovisko akademiků hudební publicista Jaroslav Špulák.

Hlavní hudební ceny Anděl za rok 2013, o kterých rozhodují členové Akademie populární hudby, se letos budou předávat 14. května v Hudebním divadle Karlín.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy