Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky

Obrazem: 2000 lidí na koncertě. S Chinaski a Šporclem zpívali i přes roušky
Pořadatelé akce nazvané Šance pro kulturu zpočátku hovořili o 3000 návštěvníků.
Počet později snížili na 2500 a nakonec oznámili účast 2000 lidí.
Za přísně dodržovaných protiepidemických opatření diváci sledovali koncert v sektorech na sezení.
...
Foto: Lukáš Bíba
ČTK Lukáš Bíba, ČTK
12. 5. 2021 10:49
Okolo 2000 lidí se zúčastnilo úterního koncertu Pavla Šporcla a skupiny Chinaski u Křižíkovy fontány v Praze. Známé texty si s nimi zpívali i přes roušky. "Totálně jsem se těšila na něco podobného, koncerty on-line zdaleka nemají takovou atmosféru," libovala si jedna divačka.
 

Právě se děje

před 17 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy