Obrazem: Je tu hlava na hlavě, to je Colours v Ostravě, zpívala kapela Kryštof

Richard Krajčo při koncertu Kryštof na Colours of Ostrava.
Přestože čísla pořadatelé nezveřejňují, opticky nejvíc diváků za poslední roky dorazilo na festival Colours of Ostrava za včerejším koncertem české skupiny Kryštof.
Ta na Colours neúčinkovala 12 let. Letos mohl jejich vystoupení někdo vnímat i symbolicky, festival, stejně jako kapela, nedávno přerušil spolupráci s firmou Agrofert, umístěnou ve svěřenských fondech premiéra Andreje Babiše z ANO.
Kryštof jsou však s Colours spojeni od začátku. Zpěvák Richard Krajčo (na snímku) kdysi moderoval dění na hlavní scéně a kapela svůj první koncert odehrála v klubu spoluvlastněném Zlatou Holušovou, zakladatelkou Colours.
"Dobrý večer, Ostravo. Jsme rádi, že jste zůstali na jednu místní partu," pozdravil včera diváky Richard Krajčo a začal koncert předloňskou skladbou Šňůry. Sólo v ní zahrál kytarista Evžen Hofmann (na snímku vpravo), během několika minut oblohu rozsvítil první ohňostroj.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík
19. 7. 2019 12:23
Opticky nejvíc diváků za poslední roky zažily Colours of Ostrava při včerejším koncertu skupiny Kryštof na hlavní scéně festivalu. Doprovázely ho ohňostroje, lidé s Richardem Krajčem zpívali každý druhý refrén. Prohlédněte si fotografie z koncertu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy