Obrazem: Je tu hlava na hlavě, to je Colours v Ostravě, zpívala kapela Kryštof

Richard Krajčo při koncertu Kryštof na Colours of Ostrava.
Přestože čísla pořadatelé nezveřejňují, opticky nejvíc diváků za poslední roky dorazilo na festival Colours of Ostrava za včerejším koncertem české skupiny Kryštof.
Ta na Colours neúčinkovala 12 let. Letos mohl jejich vystoupení někdo vnímat i symbolicky, festival, stejně jako kapela, nedávno přerušil spolupráci s firmou Agrofert, umístěnou ve svěřenských fondech premiéra Andreje Babiše z ANO.
Kryštof jsou však s Colours spojeni od začátku. Zpěvák Richard Krajčo (na snímku) kdysi moderoval dění na hlavní scéně a kapela svůj první koncert odehrála v klubu spoluvlastněném Zlatou Holušovou, zakladatelkou Colours.
"Dobrý večer, Ostravo. Jsme rádi, že jste zůstali na jednu místní partu," pozdravil včera diváky Richard Krajčo a začal koncert předloňskou skladbou Šňůry. Sólo v ní zahrál kytarista Evžen Hofmann (na snímku vpravo), během několika minut oblohu rozsvítil první ohňostroj.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík
19. 7. 2019 12:23
Opticky nejvíc diváků za poslední roky zažily Colours of Ostrava při včerejším koncertu skupiny Kryštof na hlavní scéně festivalu. Doprovázely ho ohňostroje, lidé s Richardem Krajčem zpívali každý druhý refrén. Prohlédněte si fotografie z koncertu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy