Obrazem: Yemi s imaginárním míčkem zahájil Colours of Ostrava, přišlo 30 tisíc lidí

Yemi A.D. zahajuje letošní Colours of Ostrava.
S kolegy ze skupiny JAD Dance Company předvedli krátkou pohybovou etudu, tenis s imaginárním míčkem. Pinkali si ho mezi sebou, padali, jak se jej snažili chytit, nebo si míček nechávali hodit zpět od lidí.
"Následující čtyři dny to nebude jen o tom, co se děje mezi jevištěm a hledištěm, ale co se děje mezi každým z nás. Až se budete potkávat a míjet v areálu, myslete na tu energii mezi vámi," vysvětlil Yemi symboliku vystoupení.
Pak pozval ředitelku a zakladatelku festivalu, "mamku Colours", jak ji Yemi představil, Zlatu Holušovou.
"Přátelé, vás tady je, mám husí kůži. Je úžasné vás všechny vidět na našich překrásných osmnáctých narozeninách. Užijte si to tady, věřím, že to budou nejlepší Colours ever," zvolala Holušová.
Foto: Libor Fojtík
Libor Fojtík Libor Fojtík
18. 7. 2019 11:55
Zhruba 30 tisíc lidí včera dorazilo na první den festivalu Colours of Ostrava, který se opět koná v Dolní oblasti Vítkovic. Festival zahájil choreograf a kreativní producent Yemi A.D., ke středečním vrcholům patřilo vystoupení dánské zpěvačky MØ, haitské rockerky Moonlight Benjaminové a hlavně kapely Florence + the Machine.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění. Filip informoval, že po zastávce v kanceláři odjel domů do Českých Budějovic.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

"Jsem rád, že mohu být s rodinou a vnoučaty. Ještě jednou děkuji za lékařskou péči i milé zprávy, které mi lidé posílají. Jsou pro mne velkou pobídkou do další práce. Rozhodně však budu dodržovat pokyny lékařů," cituje Filipa jeho strana na Facebooku.  Už dříve uvedl, že nehodlá nic měnit na kandidatuře pro dubnový sjezd KSČM, na němž bude obhajovat mandát.

Další zprávy