Foto: Bejun Mehta přivedl do Rudolfina hvězdy Collegia 1704

Foto: Petra Hajská
Kultura Kultura
22. 10. 2014 13:54
Podívejte se na fotostory ze zahajovacího koncertu cyklu Collegium 1704 v Rudolfinu. Pražské publikum si tam zcela získal kontratenorista Bejun Mehta.

Fotogalerie - Kontratenorista Bejun Mehta se vrátil v úterý do Prahy, aby zahájil koncertní cyklus Collegium 1704 v Rudolfinu, který se v předchozích dvou letech jmenoval Hvězdy barokní opery.

Pražské publikum i tentokrát přesvědčil o svém postavení jednoho z nejlepších kontratenoristů světa. S Collegiem 1704 spolupracuje už poněkolikáté - mimo jiné společně natočili v barokním divadle v Českém Krumlově film s Gluckovou operou Orfeo a Euridice.

Podívejte se na záběry z koncertu, zákulisí i z natáčení filmu v Českém Krumlově.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy