Cobainova dcera Frances Bean produkuje dokument o otci

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 11. 2014 8:39
Snímek o frontmanovi Nirvany vychází z dosud nezveřejněných záznamů z rodinného archivu.
Kurt Cobain.
Kurt Cobain. | Foto: archiv Sub Pop

New York - Dcera Kurta Cobaina Frances Bean bude výkonnou producentkou nového televizního životopisu o legendárním frontmanovi kapely Nirvana. Podle společnosti HBO má jít o první dokumentární film o Cobainovi, jenž vznikne ve spolupráci s rodinou legendárního hudebníka, který ukončil svůj život v roce 1994, v sedmadvaceti letech.

Dokument se má zaměřit na život i předčasnou smrt zpěváka a kytaristy, jenž se stal jednou z hlavních osobností rocku. Snímek Kurt Cobain: Montage of Heck, odkazující v názvu na Cobainovu kazetu z roku 1988, na níž mixoval na čtyřstopém magnetofonu vlastní hudbu s dávnými hity z rádia, má být uveden v kinech a v televizi exkluzivně na HBO.

Film vychází mimo jiné z rodinných domácích videí, deníků a dalších osobních archiválií. Zazní v něm také písně Nirvany a dosud nevydané Cobainovy původní písně. "Mám k dispozici více než dvě stě hodin nevydané hudby a zvuku, obrovské množství uměleckých projektů (olejomalby, sochy), hodiny záznamů z domácího videa, které nikdy nikdo neviděl, a více než čtyři tisíce stran spisů," říká režisér Brett Morgen.

Ten je rovněž autorem dokumentů o Rolling Stones Crossfire Hurricane a o filmovém producentovi Robertu Evansovi Ten kluk bude točit.

"Kurt byl ztělesněný rozpor," říká režisér Brett Morgen. "Byl upřímný a sentimentální a také ironický a sarkastický. Byl sladký a kyselý. Byl neuvěřitelně vtipný. A film má odrážet jeho ducha."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy