Cobain prý před sebevraždou chystal album. Vyjde nyní?

ČTK ČTK
17. 4. 2012 12:57
Frontman Nirvany možná ožije na sólovém albu

Washington - Zpěvák a kytarista kultovní skupiny Nirvana Kurt Cobain připravoval v době své smrti před osmnácti lety sólové album, které se nyní možná podaří vydat. Informaci zveřejnila americká hudební televizní stanice TV-Fuse s odvoláním na člena skupiny Hole, kterou založila vdova po Cobainovi Courtney Love.

Cobain na sólovém albu pracoval s různými lidmi, psal a nahrával na pásky písničky, které překonávaly to, co dělal do té doby. "Směřoval k něčemu skvělému... Pracoval na věcech, které se mi moc líbily. Trochu z toho přede mnou zahrál, proto jsem byl velmi smutný (když zemřel)," řekl kytarista Eric Erlandson.

Televizní stanici také řekl, že slyšel o někom, kdo tehdejší nahrávky Cobaina dává nyní dohromady, a že by tedy mohlo album vyjít posmrtně. "Byl bych rád, fanoušci by byli moc šťastní," dodal bez dalšího upřesnění člen rockové kapely Hole.

Cobain, který se skupinou Nirvana vytvořil styl grunge kombinující heavy metal s punkem a prodal po světě miliony alb, spáchal sebevraždu v 27 letech v roce 1994. Marně prý hledal lék na své vnitřní deprese. Střelil se brokovnicí do hlavy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 19 minutami

Po dlouhé nemoci zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let. Úmrtí oznámila hereččina sestra

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy