FOTO Je lepší shořet, než vyhasnout, napsal Kurt Cobain

Foto: Profimédia
Kultura Kultura
5. 4. 2014 12:43
Od sebevraždy Kurta Cobaina, "poslední rockové legendy", frontmana kapely Nirvana, uplynulo dvacet let. Připomeňte si zlomové chvíle i písně kapely, která dokázala provětrat zatuchlou pop music.

Fotogalerie - Po celém světě si fanoušci 5. dubna připomínají výročí smrti "poslední rockové legendy", frontmana Nirvany Kurta Cobaina. Letos je to přesně dvacet let, co se zastřelil (a zároveň předávkoval heroinem) v garáži svého domu. V dopisu na rozloučenou napsal manželce Courtney a dceři Frances Bean: „miluju vás, miluju vás“ a doplnil i citát z písně Neila Younga: „It’s better to burn out, than to fade away.” („Je lepší shořet, než vyhasnout.“) Stejně jako o smrti dalších pop ikon i o Cobainově koluje bezpočet spekulací.

Připomeňte si na fotografiích i videích krátkou slávu Kurta Cobaina i jeho kapely Nirvana.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy