17 důvodů, kvůli nimž se vyplatí vyrazit na Rock for People

17 důvodů, kvůli nimž se vyplatí vyrazit na Rock for People
MANU CHAO LA VENTURA (3. 7., 20:00, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Divoký mix rocku, reggae, punku, ska a zvuků odposlouchaných na cestách. Manu Chaa doplní na Rock for People jeho nová kapela La Ventura: kytarista Madjid, bubeník Philippe a basák Gambeat.
BIFFY CLYRO (3. 7., 22:50, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Adrenalin, energie a nadšení z hudby - tak by se ve stručnosti daly shrnout koncerty skotského tria; na albech uhlazený rock, živě pořádný nářez, to je jedna z nejlepších koncertních kapel současnosti.
MADNESS (4. 7., 22:50, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Jedna z největších britských legend posledních čtyřiceti let, kapela, která povýšila ska a 2Tone na masově oblíbený styl a jejíž členové jsou považováni za jedny z otců zakladatelů new wave.
TOM ODELL (3. 7., 21:55, STAROPRAMEN STAGE). Blonďatý sympaťák z Anglie, který okouzluje dívky a ženy po celém světě nejen svým zpěvem, ale i bezchybnou hrou na klavír; za vše mluví 20 milionů views na YouTube jeho prvního singlu Another Love.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
Aktualizováno 30. 6. 2014 10:02
Podívejte se na ukázky z koncertů největších hvězd letošního festivalu Rock for People. Přijede Manu Chao, ale také Biffy Clyro, The Naked and Famous i Tom Odell a z domácí scény také Lucie.

Video - Letošní Rock for People nabídne kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami.

Headlinery jsou Manu Chao se svou novou kapelou La Ventura a britská legenda Madness. Další zahraniční hvězdou bude Tom Odell, který loni vyprodal pražský Lucerna Music Bar, drsnější rock nabídne skotské trio Biffy Clyro, žánr elektro zastoupí dýdžejské duo Chase & Status, vzpomínkou na rock 90. let bude koncert The Afghan Whigs.

Za tuzemskou hudební scénu přijedou kapela Lucie, Chinaski i Vladimír 518.

Jubilejní dvacátý Rock for People nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku kombinaci 200 známých jmen i nových talentů doporučených evropskými vyhledávacími přehlídkami.

Aktuálně je v prodeji pátá limitovaná edice vstupenek v počtu 5000 ks za 1650 korun. Po vyprodání edice budou vstupenky za 1750 korun.

Podívejte se na ukázky z koncertů největších hvězd Rock for People 2014.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy