17 důvodů, kvůli nimž se vyplatí vyrazit na Rock for People

17 důvodů, kvůli nimž se vyplatí vyrazit na Rock for People
MANU CHAO LA VENTURA (3. 7., 20:00, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Divoký mix rocku, reggae, punku, ska a zvuků odposlouchaných na cestách. Manu Chaa doplní na Rock for People jeho nová kapela La Ventura: kytarista Madjid, bubeník Philippe a basák Gambeat.
BIFFY CLYRO (3. 7., 22:50, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Adrenalin, energie a nadšení z hudby - tak by se ve stručnosti daly shrnout koncerty skotského tria; na albech uhlazený rock, živě pořádný nářez, to je jedna z nejlepších koncertních kapel současnosti.
MADNESS (4. 7., 22:50, ROCK FOR PEOPLE STAGE). Jedna z největších britských legend posledních čtyřiceti let, kapela, která povýšila ska a 2Tone na masově oblíbený styl a jejíž členové jsou považováni za jedny z otců zakladatelů new wave.
TOM ODELL (3. 7., 21:55, STAROPRAMEN STAGE). Blonďatý sympaťák z Anglie, který okouzluje dívky a ženy po celém světě nejen svým zpěvem, ale i bezchybnou hrou na klavír; za vše mluví 20 milionů views na YouTube jeho prvního singlu Another Love.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
Aktualizováno 30. 6. 2014 10:02
Podívejte se na ukázky z koncertů největších hvězd letošního festivalu Rock for People. Přijede Manu Chao, ale také Biffy Clyro, The Naked and Famous i Tom Odell a z domácí scény také Lucie.

Video - Letošní Rock for People nabídne kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami.

Headlinery jsou Manu Chao se svou novou kapelou La Ventura a britská legenda Madness. Další zahraniční hvězdou bude Tom Odell, který loni vyprodal pražský Lucerna Music Bar, drsnější rock nabídne skotské trio Biffy Clyro, žánr elektro zastoupí dýdžejské duo Chase & Status, vzpomínkou na rock 90. let bude koncert The Afghan Whigs.

Za tuzemskou hudební scénu přijedou kapela Lucie, Chinaski i Vladimír 518.

Jubilejní dvacátý Rock for People nabídne od 3. do 5. července v hradeckém Festivalparku kombinaci 200 známých jmen i nových talentů doporučených evropskými vyhledávacími přehlídkami.

Aktuálně je v prodeji pátá limitovaná edice vstupenek v počtu 5000 ks za 1650 korun. Po vyprodání edice budou vstupenky za 1750 korun.

Podívejte se na ukázky z koncertů největších hvězd Rock for People 2014.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy