30 filmů, které je nutné vidět na karlovarském festivalu

30 filmů, které je nutné vidět na karlovarském festivalu
DIVOKÉ HISTORKY (WILD TALES). Argentinsko-španělskou černou komedii produkovali bratři Pedro a Agustín Almodóvarové. Film natočil argentinský režisér Damián Szifrón, který již řadu let sbírá ocenění na mezinárodních festivalech a s nímž, jak se vyjádřila kritika, našli bratři Almodóvarové společnou řeč, právě ve stylu humoru a bizarním pohledu na situace, které mohou zamotat zdánlivě nesouvisejícími lidskými osudy a vztahy. Divoké historky jsou mozaikou šesti samostatných příběhů, které spojuje téma pomsty. Jejich hrdinové se potkávají za často nepravděpodobných situací, které ústí do překvapivých zápletek a ještě překvapivějších konců.
I ORIGINS. Film I Origins je příběhem mladého vědce, který se zaměřuje na zkoumání lidského oka. Výzkumy ho dovedou k odhalení překvapivých souvislostí mezi lidskou fyziognomií a psychikou, které mají až mystický dosah. Snímek vzbudil pozornost na letošním festivalu Sundance, odkud si režisér Mike Cahill odvezl cenu Alfreda P. Sloana, udělovanou filmům, jejichž tématem je právě věda a technologie.
ČERNÉ UHLÍ, TENKÝ LED. Vítězný snímek letošního Berlinale natočil čínský filmař Diao Yinan. S detektivem Zhangem se pustil do temnoty, jež obestírá případ pět let staré  fatální přestřelky, kterou provází jak množství záhad, tak velmi atraktivní kulisy. Na letošním Berlinale získal tento výrazný snímek, pohrávající si s klasickými žánry, také cenu za mužský herecký výkon.
CHLAPECTVÍ (BOYHOOD). Režisér Richard Linklater proslul zejména trilogií Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí. Letos uvedl další dlouhodobý projekt: studii o dospívání s názvem Chlapectví. Linklater film natáčel celých dvanáct let. „Byl to skok do prázdna, nikdo nemohl vědět, co se za ty roky stane,“ popsal režisér vznik filmu: „Nejspíš to bylo i protiprávní. Jak můžete šestileté dítě podepsat ke spolupráci na dvanáct let?“ Během té doby se režisér se svými herci sešel k pouhým 39 natáčecím dnům.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
Aktualizováno 3. 7. 2014 7:34
Vítězný film z Berlinale, několik snímků z Cannes, nejzajímavější filmy v soutěži a strhující dokument z ukrajinské revoluce. Vyberte si filmy z festivalu v Karlových Varech.

MFF KV 2014 - Karlovarský festival zveřejnil na svém webu kompletní program projekcí devětačtyřicátého ročníku, který začíná 4. července.

Vybírat je možné z více než dvou stovek snímků, mezi nimiž lze najít premiéry českých hraných filmů, ale i vítěze letošního Berlinale a několik nejzajímavějších součástí soutěže v Cannes i Sundance.

Vyberte si v předstihu, podívejte se na ukázky ze 30 filmů, které je letos ve Varech nezbytně nutné vidět.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 23 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy