Akční hvězda Steven Seagal předvede na Rock for People blues

Kultura Kultura
2. 5. 2014 14:08
Hvězda akčních filmů dokáže v Hradci Králové, jak zvládá hru na kytaru podobně suverénně jako bojová umění.
Steven Seagal míří na Rock for People.
Steven Seagal míří na Rock for People. | Foto: RFP

Hradec Králové, Praha - Steven Seagal, ikona béčkových akčních filmů 90. let, režisér, scenárista a producent, hvězda vlastní reality show, mistr bojových umění a možný budoucí guvernér státu Arizona se představí na letošním festivalu Rock for People ve zcela jiné roli. Společně se svou bluesovou kapelou naservíruje koktejl blues, world music, rocku a popu.

Poslechněte si song Stevena Seagala Girl it's alright. Známý herec z akčních filmů jej určitě zařadí i do svého setu na Rock for People.
Poslechněte si song Stevena Seagala Girl it's alright. Známý herec z akčních filmů jej určitě zařadí i do svého setu na Rock for People. | Video:

Steven Seagal ovládá totiž podobně zručně kytaru jako aikido a blues miluje už od mládí. Jako kytarista a zpěvák ctí tradice velkých mistrů žánru, měl totiž příležitost si zahrát i s takovými hvězdami, jakými byli a jsou Bo Diddley, John Lee Hooker nebo B. B. King. Jeho hudebním guru byl Clarence "Gatemouth" Brown, louisianský a texaský bluesman, který zemřel v 81 letech po komplikované evakuaci zapříčiněné hurikánem Katrina.

Dvacátý ročník festivalu Rock for People nabídne od 3. do 5. července v Hradci Králové jako headlinery Manu Chaa, Biffy Clyro, Chase & Status, Madness, The Naked and Famous, Toma Odella, Asian Dub Foundation, The Strypes, The Afghan Whigs a další. Z české hudební scény se objeví kapely Lucie, Divokej Bill, Tata Bojs nebo Vypsaná fixa.

Aktuálně je v prodeji již třetí limitovaná edice vstupenek za 1490 korun a také vstupenky vázané na jméno za 1390 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy