Chystá se nový film o Harrym Potterovi? Studio vyjednává o právech, ve hře je i návrat Radcliffa

Kultura Kultura
31. 8. 2016 15:22
Studio Warner Bros. podle neoficiálních informací vyjednává o získání práv divadelní hry Prokleté dítě, podle které by měl vzniknout po roce 2020 devátý film o Harrym Potterovi. Studio by v hlavní roli rádo vidělo Daniela Radcliffa, ten momentálně o návrat do kůže čarodějnického učně nestojí.
Foto: Warner Bros.

Daniel Radcliffe se možná vrátí jako Harry Potter. Studio Warner Bros. totiž podle amerického deníku New York Daily News vyjednává o právech na zfilmování divadelní hry Prokleté dítě, která se odehrává 19 let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi. Ve hře je již dospělý, přepracovaný zaměstnanec ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků.

Radcliffe ztvárnil mladého čaroděje v osmi filmech (2001–2011).

New York Daily News se odkazuje na dobře informovaný zdroj, podle kterého by „Warneři“ chtěli mít hotový film kolem roku 2020 a samozřejmě mají v plánu, že se hlavní role zhostí opět Radcliffe.

Sedmadvacetiletý herec již dříve popřel, že by chtěl znovu hrát v jakémkoliv filmu o Harrym Potterovi. Výběrem rolí se naopak snaží vymanit ze škatulky oblíbeného čarodějnického učně. Důkazem je například snímek Švýcarák, který viděli diváci na filmovém festivalu v Karlových Varech a ve kterém Radcliffe hraje mrtvolu.

Herec navíc nemá nouzi o filmové nabídky, přestože sahá převážně po nízkorozpočtových titulech.

Radcliffe v nedávném rozhovoru pro Radio Times připustil, že kdyby v ruce držel opravdu dobrý scénář, možná by vše ještě zvážil a odkázal se na prohlášení Harrisona Forda, který se již nikdy nechtěl vrátit k postavě Hana Sola.

„Takže teď říkám ne, ale nechávám si otevřená zadní vrátka,“ dodal herec.

Letos v listopadu také míří na stříbrné plátno snímek Fantastická zvířata a kde je najít natočený podle stejnojmenné knihy Rowlingové. Děj se odehrává v New Yorku v roce 1926, a přestože vychází z potterovských příběhů, přivádí na scénu nové postavy i nové zápletky. Česká premiéra filmu je 17. listopadu, v USA a v Británii o den později.

Kniha vyjde v podobě scénáře, jde o speciální vydání, říká překladatel nového dílu Harryho Pottera Petr Eliáš a dodává, že překlad trval týden. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy