Chystá se nový film o Harrym Potterovi? Studio vyjednává o právech, ve hře je i návrat Radcliffa

Kultura Kultura
31. 8. 2016 15:22
Studio Warner Bros. podle neoficiálních informací vyjednává o získání práv divadelní hry Prokleté dítě, podle které by měl vzniknout po roce 2020 devátý film o Harrym Potterovi. Studio by v hlavní roli rádo vidělo Daniela Radcliffa, ten momentálně o návrat do kůže čarodějnického učně nestojí.
Foto: Warner Bros.

Daniel Radcliffe se možná vrátí jako Harry Potter. Studio Warner Bros. totiž podle amerického deníku New York Daily News vyjednává o právech na zfilmování divadelní hry Prokleté dítě, která se odehrává 19 let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi. Ve hře je již dospělý, přepracovaný zaměstnanec ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků.

Radcliffe ztvárnil mladého čaroděje v osmi filmech (2001–2011).

New York Daily News se odkazuje na dobře informovaný zdroj, podle kterého by „Warneři“ chtěli mít hotový film kolem roku 2020 a samozřejmě mají v plánu, že se hlavní role zhostí opět Radcliffe.

Sedmadvacetiletý herec již dříve popřel, že by chtěl znovu hrát v jakémkoliv filmu o Harrym Potterovi. Výběrem rolí se naopak snaží vymanit ze škatulky oblíbeného čarodějnického učně. Důkazem je například snímek Švýcarák, který viděli diváci na filmovém festivalu v Karlových Varech a ve kterém Radcliffe hraje mrtvolu.

Herec navíc nemá nouzi o filmové nabídky, přestože sahá převážně po nízkorozpočtových titulech.

Radcliffe v nedávném rozhovoru pro Radio Times připustil, že kdyby v ruce držel opravdu dobrý scénář, možná by vše ještě zvážil a odkázal se na prohlášení Harrisona Forda, který se již nikdy nechtěl vrátit k postavě Hana Sola.

„Takže teď říkám ne, ale nechávám si otevřená zadní vrátka,“ dodal herec.

Letos v listopadu také míří na stříbrné plátno snímek Fantastická zvířata a kde je najít natočený podle stejnojmenné knihy Rowlingové. Děj se odehrává v New Yorku v roce 1926, a přestože vychází z potterovských příběhů, přivádí na scénu nové postavy i nové zápletky. Česká premiéra filmu je 17. listopadu, v USA a v Británii o den později.

Kniha vyjde v podobě scénáře, jde o speciální vydání, říká překladatel nového dílu Harryho Pottera Petr Eliáš a dodává, že překlad trval týden. | Video: Filip Horký
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy