VIDEO Neill Blomkamp točí sci-fi Chappie s Hughem Jackmanem

Kultura Kultura
7. 11. 2014 14:07
Podívejte se na první trailer k filmu Chappie o robotovi, který chce být jako člověk. Režíruje tvůrce snímků District 9 a Elysium.
Plakát k filmu
Plakát k filmu | Foto: Sony Pictures Entertainment

Praha – Režisér Neill Blomkamp se opět hlásí o slovo. Filmař původem z Jihoafrické republiky nyní zveřejnil trailer na svůj nový film Chappie o stejnojmenném robotovi, který dokáže myslet a cítit emoce.

Podívejte se na ukázku z filmu Chappie
Podívejte se na ukázku z filmu Chappie | Video:

Blomkamp je tvůrce s výrazným režijním stylem, který zahrnuje realistický přístup kombinující dokumentární přístup a autenticky působící vizuální efekty. Jeho celovečerní debut District 9 z roku 2009 o mimozemšťanech živořících na Zemi získal velmi kladné divácké i kritické ohlasy.

Druhý snímek Elysium (2013) s Mattem Damonem v hlavní roli si vedl už hůře, přesto jeho dystopická verze budoucnosti nabídla dynamickou podívanou s dravou kamerou a společensko-kritickým komentářem.

Sci-fi drama Chappie vypráví o mladíkovi Deonovi (Dev Patel), který zkonstruuje myslícího robota, jenž se v prostředí slumu postupně učí různým dovednostnem podobně jako dítě. V dalších rolích se objeví Sigourney Weaver (Avatar) nebo Hugh Jackman (X-Men: Budoucí minulost).

Autorem scénáře je Blomkamp společně Terrim Tatchelem, se kterým pracoval již na District 9 a krátkometrážním filmu Adicolor Yellow (2006). Premiéra Chappieho je naplánována na 6. března 2015.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 55 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy