VIDEO Režisér Kung Fu Pandy točí animovaného Malého prince

Kultura Kultura
12. 12. 2014 7:45
Podívejte se na ukázku z animovaného filmu Malý princ, který vzniká podle předlohy Antoina de Saint-Exupéryho.
Malý princ
Malý princ | Foto: Onyx Films

Praha – Kniha Malý princ patří ke klasickým dílům literatury 20. století. Jeho autorem je francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, který prodal více než 80 milionů kopií svého díla. Nyní podle knihy vzniká stejnojmenný film.

Animovaný snímek Le Petit Prince točí Mark Osborne, který režíroval animovanou Kung Fu Pandu z roku 2008. Film vznikne v kombinaci počítačové a stop-motion animace. Scénář Ireny Brignull, jež napsala Škatuláky, kteří právě běží i v českých kinech, vychází z knižní předlohy. Přidává však linii, ve které holčička knihu najde. Snímek, který vypráví o princi, jenž uvízne na poušti a opravuje svůj letoun, má rozpočet 80 milionů dolarů.

Podívejte se na trailer k filmu Malý princ
Podívejte se na trailer k filmu Malý princ | Video:

Americká verze filmu bude obsahovat hlasy hereckých hvězd jako Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc), Rachels McAdams (Nejhledanější muž), Benicia del Tora, Jamese Franca (Apokalypsa v Hollywoodu), Jeffa Bridgese (Dárce), Paula Giamattiho (Amazing Spider-Man 2) nebo Rickyho Geirvaise (Útěk z planety Země).

Do francouzských kin snímek dorazí 7. listopadu 2015, česká premiéra zatím není známa.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Na nový vysílací standard DVB-T2 přeladilo už 2,5 milionu domácností

Na nový televizní vysílací standard DVB-T2 si již přeladilo 2,5 milionu domácností. Přelaďování skončí ve středu, kdy České Radiokomunikace vypnou poslední vysílač v dosavadním standardu DVB-T v Ploštinách ve Valašských Kloboucích. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Podle výzkumné agentury Nielsen Admosphere zůstává pozemní TV vysílání suverénně nejsilnější platformou. Využívá ho stále zhruba 55 procent českých domácností. Průzkum dosud nezahrnuje oblast Zlínska, kde k přechodu došlo v posledních týdnech.

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 odstartoval 27. listopadu 2019, kdy vypnulo DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Praha Žižkov a Cukrák. Původně měl skončit na konci června letošního roku, nucená pauza zaviněná koronavirem proces protáhla do 29. října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy