VIDEO Režisér Kung Fu Pandy točí animovaného Malého prince

Kultura Kultura
12. 12. 2014 7:45
Podívejte se na ukázku z animovaného filmu Malý princ, který vzniká podle předlohy Antoina de Saint-Exupéryho.
Malý princ
Malý princ | Foto: Onyx Films

Praha – Kniha Malý princ patří ke klasickým dílům literatury 20. století. Jeho autorem je francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, který prodal více než 80 milionů kopií svého díla. Nyní podle knihy vzniká stejnojmenný film.

Animovaný snímek Le Petit Prince točí Mark Osborne, který režíroval animovanou Kung Fu Pandu z roku 2008. Film vznikne v kombinaci počítačové a stop-motion animace. Scénář Ireny Brignull, jež napsala Škatuláky, kteří právě běží i v českých kinech, vychází z knižní předlohy. Přidává však linii, ve které holčička knihu najde. Snímek, který vypráví o princi, jenž uvízne na poušti a opravuje svůj letoun, má rozpočet 80 milionů dolarů.

Podívejte se na trailer k filmu Malý princ
Podívejte se na trailer k filmu Malý princ | Video:

Americká verze filmu bude obsahovat hlasy hereckých hvězd jako Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc), Rachels McAdams (Nejhledanější muž), Benicia del Tora, Jamese Franca (Apokalypsa v Hollywoodu), Jeffa Bridgese (Dárce), Paula Giamattiho (Amazing Spider-Man 2) nebo Rickyho Geirvaise (Útěk z planety Země).

Do francouzských kin snímek dorazí 7. listopadu 2015, česká premiéra zatím není známa.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy