VIDEO Režisér Kung Fu Pandy točí animovaného Malého prince

Kultura Kultura
12. 12. 2014 7:45
Podívejte se na ukázku z animovaného filmu Malý princ, který vzniká podle předlohy Antoina de Saint-Exupéryho.
Malý princ
Malý princ | Foto: Onyx Films

Praha – Kniha Malý princ patří ke klasickým dílům literatury 20. století. Jeho autorem je francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, který prodal více než 80 milionů kopií svého díla. Nyní podle knihy vzniká stejnojmenný film.

Animovaný snímek Le Petit Prince točí Mark Osborne, který režíroval animovanou Kung Fu Pandu z roku 2008. Film vznikne v kombinaci počítačové a stop-motion animace. Scénář Ireny Brignull, jež napsala Škatuláky, kteří právě běží i v českých kinech, vychází z knižní předlohy. Přidává však linii, ve které holčička knihu najde. Snímek, který vypráví o princi, jenž uvízne na poušti a opravuje svůj letoun, má rozpočet 80 milionů dolarů.

Podívejte se na trailer k filmu Malý princ
Podívejte se na trailer k filmu Malý princ | Video:

Americká verze filmu bude obsahovat hlasy hereckých hvězd jako Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc), Rachels McAdams (Nejhledanější muž), Benicia del Tora, Jamese Franca (Apokalypsa v Hollywoodu), Jeffa Bridgese (Dárce), Paula Giamattiho (Amazing Spider-Man 2) nebo Rickyho Geirvaise (Útěk z planety Země).

Do francouzských kin snímek dorazí 7. listopadu 2015, česká premiéra zatím není známa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy