VIDEO Režisér Kung Fu Pandy točí animovaného Malého prince

Kultura Kultura
12. 12. 2014 7:45
Podívejte se na ukázku z animovaného filmu Malý princ, který vzniká podle předlohy Antoina de Saint-Exupéryho.
Malý princ
Malý princ | Foto: Onyx Films

Praha – Kniha Malý princ patří ke klasickým dílům literatury 20. století. Jeho autorem je francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, který prodal více než 80 milionů kopií svého díla. Nyní podle knihy vzniká stejnojmenný film.

Animovaný snímek Le Petit Prince točí Mark Osborne, který režíroval animovanou Kung Fu Pandu z roku 2008. Film vznikne v kombinaci počítačové a stop-motion animace. Scénář Ireny Brignull, jež napsala Škatuláky, kteří právě běží i v českých kinech, vychází z knižní předlohy. Přidává však linii, ve které holčička knihu najde. Snímek, který vypráví o princi, jenž uvízne na poušti a opravuje svůj letoun, má rozpočet 80 milionů dolarů.

Podívejte se na trailer k filmu Malý princ
Podívejte se na trailer k filmu Malý princ | Video:

Americká verze filmu bude obsahovat hlasy hereckých hvězd jako Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc), Rachels McAdams (Nejhledanější muž), Benicia del Tora, Jamese Franca (Apokalypsa v Hollywoodu), Jeffa Bridgese (Dárce), Paula Giamattiho (Amazing Spider-Man 2) nebo Rickyho Geirvaise (Útěk z planety Země).

Do francouzských kin snímek dorazí 7. listopadu 2015, česká premiéra zatím není známa.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy