Hackeři vs. Sony. Souboj pokračuje vyzrazením telefonů hvězd

ČTK Kultura ČTK, Kultura
Aktualizováno 9. 12. 2014 17:05
Hackeři z Guardians of Peace po útoku v souvislosti s filmem The Interview o atentátu na severokorejského vůdce Kim Čong-una zveřejnili telefonní čísla Brada Pitta, Julie Roberts i Toma Hankse.
The Interview.
The Interview. | Foto: Sony Pictures Entertainment, Sony Pictures Entertainment

Praha - Hackeři ze skupiny Guardians of Peace (Strážci míru), kteří o sobě v minulých týdnech dali vědět útoky na filmové studio Sony Pictures Entertainment, vyzradili telefonní čísla hollywoodských hvězd Brada Pitta, Julie Roberts a Toma Hankse. Zveřejnili také podrobnosti o alternativních jménech, která řada slavných herců používá, když cestují inkognito.

Filmová společnost Sony se stala terčem masivního hackerského útoku v souvislosti s komedií The Interview (Rozhovor), jež pojednává o atentátu na vůdce KLDR Kim Čong-una. Snímek má mít premiéru v amerických kinech 25. prosince, v hlavních rolích se objeví James Franco a Seth Rogen. Česká premiéra zatím není naplánována, na Slovensku se snímek objeví na konci února 2015.

Na monitorech počítačů firmy Sony Pictures Entertainment se 25. listopadu objevil obrázek s rudou kostrou s výhružným nápisem: „Už jsme vás varovali, a tohle je jen začátek. Budeme pokračovat, dokud nesplníte naše požadavky.“ Pak obrazovky zčernaly.

Podívejte se na ukázku z filmu The Interview.
Podívejte se na ukázku z filmu The Interview. | Video:

Hlavním podezřelým se okamžitě stal Pchjongjang, který autorům snímku už v létě hrozil "tvrdou a nemilosrdnou odvetou". Počítačovým pirátům se podařilo na několik dnů ochromit systém firmy Sony a také z něj ukrást pět dosud nedistribuovaných snímků, které umístili k volnému stažení na pirátské servery.

"V tuto chvíli nic neukazuje směrem ke KLDR," prohlásil Joe Demarest, který má v FBI na starosti kybernetickou bezpečnost. Dodal, že vyšetřovatelé nemají k dispozici žádný důkaz, který by potvrzoval zapojení severokorejské vlády.

Při nejnovějším útoku byla prozrazena rovněž alternativní jména Daniela Craiga, Natalie Portman a Tobeyho Maguirea, která tito herci používají například při registraci v hotelech, když si nepřejí být prozrazeni.

Hackeři také v pondělním vzkazu varovali společnost Sony, aby neuváděla do kin "teroristický snímek, který může porušit mír v regionu a rozpoutat válku". "Vy, Sony ani FBI, nás nenajdete!" dodali hackeři.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 14 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy