Potvrzeno. Doctorem Strangem se stane Benedict Cumberbatch

Kultura Kultura
8. 12. 2014 17:18
Oblíbený herec si zahraje jednu z postav marvelovského univerza. Komiksová postava Doctor Strange dorazí ve vlastním filmu na plátna kin v roce 2016.
Cumberbatch
Cumberbatch | Foto: Reuters

Los Angeles – Brit Benedict Cumberbatch patří k nejpopulárnějším hercům současnosti. Proslavil se rolí Sherlocka Holmese v seriálu BBC. Nyní získal part ve vysokorozpočtovém americkém filmu podle komiksu.

Cumberbatch vstoupí do univerza Marvel jako Doctor Strange ve stejnojmenném filmu. Snímek bude vyprávět o neurochirurgovi, který po vážné nehodě přijde o možnost provádět operace. Odmítne nabídku vyučovat a časem se dozvídá o mocném mágovi, který ho vezme do učení.

Doctor Strange
Doctor Strange | Foto: IGN

Prezident Marvelu Kevin Feige řekl, že příběh Stephena Strange vyžaduje herce, který je schopen upřímného a hlubokého výkonu. „V roce 2016 Benedict divákům ukáže, čím je postava Strange podmanivá a unikátní,“ dodal Feige.

Film režíruje Scott Derrikson, který natočil například horor Chraň nás od zlého, jenž prošel letos v létě i českými kiny. Režíroval také diváky i kritiky relativně dobře hodnocený horor Sinister (2012), jehož druhé pokračování vstoupí do kin v srpnu 2015, ale již bez účasti Derriksona.

Autem scénáře k marvelovce Doctor Strange je John Spaihts, který napsal poněkud rozpačitě přijatý sci-fi snímek Prometheus (2012). Celosvětová premiéra filmu je naplánována na 4. listopadu 2016.

Podívejte se na finální trailer k závěrečnému dílu trilogie Hobit, Bitva pěti armád.
Podívejte se na finální trailer k závěrečnému dílu trilogie Hobit, Bitva pěti armád. | Video:

Osmatřicetiletý Cumberbatch se vrátí na televizní obrazovky příští rok, kdy se bude vysílat čtvrtá sezóna Sherlocka, v níž hraje po boku svého přítele Watsona, jejž ztvárňuje Martin Freeman. Toho mohou fanoušci od čtvrtka vidět v kinech jako hobita Bilba Pytlíka ve vyvrcholení trilogie Hobit, jejíž třetí podtitul zní Bitva pět armád. Cumberbatch bude v Hobitovi také přítomen, a to jako hlas zákeřného draka Šmaka.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy