Potvrzeno. Doctorem Strangem se stane Benedict Cumberbatch

Kultura Kultura
8. 12. 2014 17:18
Oblíbený herec si zahraje jednu z postav marvelovského univerza. Komiksová postava Doctor Strange dorazí ve vlastním filmu na plátna kin v roce 2016.
Cumberbatch
Cumberbatch | Foto: Reuters

Los Angeles – Brit Benedict Cumberbatch patří k nejpopulárnějším hercům současnosti. Proslavil se rolí Sherlocka Holmese v seriálu BBC. Nyní získal part ve vysokorozpočtovém americkém filmu podle komiksu.

Cumberbatch vstoupí do univerza Marvel jako Doctor Strange ve stejnojmenném filmu. Snímek bude vyprávět o neurochirurgovi, který po vážné nehodě přijde o možnost provádět operace. Odmítne nabídku vyučovat a časem se dozvídá o mocném mágovi, který ho vezme do učení.

Doctor Strange
Doctor Strange | Foto: IGN

Prezident Marvelu Kevin Feige řekl, že příběh Stephena Strange vyžaduje herce, který je schopen upřímného a hlubokého výkonu. „V roce 2016 Benedict divákům ukáže, čím je postava Strange podmanivá a unikátní,“ dodal Feige.

Film režíruje Scott Derrikson, který natočil například horor Chraň nás od zlého, jenž prošel letos v létě i českými kiny. Režíroval také diváky i kritiky relativně dobře hodnocený horor Sinister (2012), jehož druhé pokračování vstoupí do kin v srpnu 2015, ale již bez účasti Derriksona.

Autem scénáře k marvelovce Doctor Strange je John Spaihts, který napsal poněkud rozpačitě přijatý sci-fi snímek Prometheus (2012). Celosvětová premiéra filmu je naplánována na 4. listopadu 2016.

Podívejte se na finální trailer k závěrečnému dílu trilogie Hobit, Bitva pěti armád.
Podívejte se na finální trailer k závěrečnému dílu trilogie Hobit, Bitva pěti armád. | Video:

Osmatřicetiletý Cumberbatch se vrátí na televizní obrazovky příští rok, kdy se bude vysílat čtvrtá sezóna Sherlocka, v níž hraje po boku svého přítele Watsona, jejž ztvárňuje Martin Freeman. Toho mohou fanoušci od čtvrtka vidět v kinech jako hobita Bilba Pytlíka ve vyvrcholení trilogie Hobit, jejíž třetí podtitul zní Bitva pět armád. Cumberbatch bude v Hobitovi také přítomen, a to jako hlas zákeřného draka Šmaka.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Soud vrátil k došetření kauzu kalendáře s nacistickou tematikou

Obvodní soud pro Prahu 5 vrátil k došetření případ nakladatelství Naše vojsko a jeho ředitele Emericha Drtiny viněné kvůli prodeji reklamních předmětů s nacistickou tematikou. Během soudního jednání v jiné kauze vydavatele Drtiny to v úterý řekla soudkyně Kateřina Ctiborová. Z informací na justičním webu vyplynulo, že si proti tomuto rozhodnutí podal státní zástupce stížnost. Případ souvisí se zásahy policie v nakladatelství loni v červnu.

Žalobci kladou Drtinovi a nakladatelství Naše vojsko za vinu, že spáchali trestné činy založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka a výtržnictví. Hrozí za to až desetiletý trest. Podle dřívějších informací případ souvisí s prodejem kalendáře s portréty osobností nacistického Německa. Vydavatel se v médiích hájil tím, že nešlo o propagaci, ale o byznys.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Medveděv odstoupil kvůli nákaze koronavirem z turnaje v Monte Carlu

Druhý nasazený tenista Daniil Medveděv přišel po pozitivním testu na koronavirus o šanci startovat na antukovém turnaji Masters v Monte Carlu. Ruský tenista neprošel podle dnešního vyjádření organizátorů pondělní kontrolou a musel zamířit do izolace. Hrát v Monte Carlu nebude ani ve čtyřhře.

"Je to velké zklamání, že nebudu hrát v Monte Carlu. Teď se musím soustředit na zotavení a doufám, že se vrátím na Tour, jak nejdříve to bude možné a bezpečné," uvedl Medveděv v prohlášení.

Druhý hráč světového žebříčku měl v prvním kole volný los a zapojit se měl až od druhého, v pavouku ho nahradí lucky looser z kvalifikace. Úvodní hrací dny zatím v Monaku v neděli i pondělí komplikovalo počasí, kvůli dešti je program ve skluzu.

před 54 minutami

Umělou inteligenci v EU využívá sedm procent firem, v Česku méně

Umělou inteligenci loni v zemích Evropské unie využívalo sedm procent firem, které mají alespoň deset zaměstnanců. Uvedl to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nejaktivnější jsou v tomto smyslu firmy v Irsku, naopak nejméně umělou inteligenci využívají firmy v Lotyšsku. Česko je se šesti procenty mírně pod unijním průměrem.

"Umělá inteligence je oblast strategické důležitosti a klíčový faktor hospodářského rozvoje. Může poskytnout řešení pro spoustu náročných úkolů, jako je léčba nemocí či minimalizace dopadů klimatu na zemědělství. Umělá inteligence dává strojům a systémům schopnost analyzovat své okolí a s určitým stupněm autonomie rozhodovat za účelem dosažení konkrétních cílů," uvedl Eurostat.

Zatímco dvě procenta firem využívala strojové učení k interní analýze velkých dat, v jednom procentu firem se data analyzovala interně s pomocí přirozeného jazykového zpracování, přirozené tvorby jazyka nebo rozpoznávání řeči. Chatovací službu, kdy chatbot, tedy komunikační robot, nebo virtuální asistent odpovídají zákazníkům v přirozeném jazyce, využívala dvě procenta firem. Rovněž dvě procenta firem pak využívala roboty s určitou formou autonomie, například pro úklid, nebezpečné či opakované činnosti, jako je odstraňování jedovatých látek, třídění zboží ve skladě, případně pomoc zákazníkům s nakupováním nebo placením.

Zdroj: ČTK
Další zprávy