Sousto pro americké cenzory. Erotický plakát Sin City 2

Kultura Kultura
Aktualizováno 31. 5. 2014 8:28
Američtí cenzoři zakázali nový plakát s Evou Green k filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil. Je prý až příliš erotický.
Odhalená Eva Green
Odhalená Eva Green | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Americká filmová asociace (MPAA) zakázala nový plakát k pokračování filmu podle komiksu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil. Na snímku stojí Eva Green s pistolí v hodně průhledném županu.

Cenzoři konstatovali, že plakát zakazují proto, že obsahuje nevhodnou nahotu. Kvůli průhlednému oblečení je zřetelně vidět křivka ňader, a to včetně tmavé oblasti kolem bradavky. Obrázek navazuje na kontroverzní image filmů – první díl s názvem Sin city, město hříchu (2005), se vyznačoval explicitním násilím, byť značně stylizovaným.

Podívejte se na nejnovější trailer filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil .
Podívejte se na nejnovější trailer filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil . | Video:

Vizuálně nekonvenční zfilmování komiksu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (Sin City: A Dame to kill for) opět režíruje Robert Rodriguez a autor předlohy Frank Miller, jenž se také podílel na scénáři. V sequelu se vrátí Bruce Willis v roli nezkorumpovaného policisty Hartigana, Jessica Alba jako tanečnice Nancy nebo Mickey Rourke coby brutální Marv. V roli Dwighta se již neobjeví Clive Owen, ale zmiňovaný Josh Brolin. Ten bude pomáhat své bývalé lásce Avě Lord (Eva Green) odejít od jejího hrubiánského manžela Damiena (Marton Csokas).

Millerovy komiksy získaly značnou popularitu. Krimi příběhy z Města hříchu začaly vycházet v 90. letech a brzy si svým neo-noirovým stylem a drsnými postavami získaly čtenáře. Oba filmy se snaží tyto výrazné atributy přenést na plátno – využívají barevnou škálu mezi bílou a černou, svým vizuálním stylem a rámování připomínají jednotlivá políčka komiksu.

Snímek vznikal ve 3D a do českých kin dorazí 21. srpna.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 18 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy