Sin City se zdrží, Prometheus se blíží, hrdina se množí

Kultura Kultura
18. 6. 2013 17:14
Sin City se zdržuje o rok, Spider-Mana čekají další díly
Jessica Alba v Sin City
Jessica Alba v Sin City | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lidé očekávající pokračování filmových hitů minulých let zažijí dnes překvapení příjemná i nepříjemná. Jeden ostře sledovaný sequel byl odložen skoro o rok, nicméně u jedné sci-fi ságy a jednoho superhrdiny se věci naopak posouvají k lepšímu.

Dáma, za kterou ještě nestojí zabít

Pokračování komiksového snímku Sin City - město hříchu z roku 2005, opět v režii Roberta Rodrigueze a autora předlohy Franka Millera, se mělo s podtitulem A Dame to Kill For divákům představit již v říjnu tohotu roku, ale bylo přesunuto až na srpen 2014. Stejný osud potkal jinou millerovskou adaptaci - 300: Vzestup říše od režiséra Noama Murroa.

Důvod odložení filmové premiéry zatím nebyl oznámen. V příběhu snímku má fyzicky upravenému Dwightovi (Josh Brolin) usilovat o život jediná žena, kterou kdy miloval - Ava Lord v podání Evy Green. V dalších rolích se mají objevit Mickey Rourke, Jessica Alba, Bruce Willis, Rosario Dawson nebo Jaime King.

Odpoutaný Prometheus?

O pokračování loňského Promethea od Ridleyho Scotta jsme zatím slyšeli pouze pesimistické drby, které pokračovaly v marasmu smíšených reakcí na původní film. Nyní se o sequelu poprvé objevila konkrétnější informace - jeho scénář by totiž měl napsat Jack Palgen, jenž již napsal drama Transcedence, režijní debut Wallyho Pfistera s Johnny Deppem v hlavní roli.

Noomi Rapace a Michael Fassbender - oba představitelé přeživších původního filmu - by se měli do druhého dílu vrátit. Ridley Scott byl potvrzen v roli producenta. Zda bude snímek opět režírovat, není jasné.     

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Úžasný Spider-Man na čtyři způsoby

Pavoučí superhrdina v podání Andrew Garfielda zřejmě na počet dílů překoná svého předchůdce s tváří Tobeyho Maguira. Příští rok se Spider-Man utká s Elektrem v podání Jamieho Foxxe. Sony Pictures již teď oznámily, že The Amazing Spider- Man 3 a 4 se k divákům dostanou v letech 2016 a 2018.  

„Spider-Man je naší nejdůležitější, nejúspěšnější a nejmilovanější franšízou, takže jsme rádi, když můžeme rozvrhnout data premiér na dalších pět let," prohlásil Jeff Blake, předseda světového marketingu a distribuce Sony.

Stejně jako předchozí díl bude The Amazing Spider-Man 2 režírovat Marc Webb, tentokrát podle scénáře od Alexe Kurtzmana, Roberta Orciho a Jeffa Pinknera.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Kurdsko-německá zpěvačka dostala v Turecku tři roky vězení za podporu terorismu

Soud v tureckém Edirne v pondělí uložil tříletý trest vězení kurdsko-německé zpěvačce, která používá umělecké jméno Hozan Cane. Shledal ji vinnou z podpory kurdské teroristické organizace Strana kurdských pracujících. Zpěvačka, která má německé občanství, žije v Německu a soudu se neúčastnila. Informovala o tom agentura DPA.

Hozan Cane už v tureckém vězení strávila přes dva roky, propuštěna byla loni na podzim poté, co odvolací soud zrušil její šestiletý trest pro nedostatek důkazů. Nejprve dostala zákaz vycestovat z Turecka, ten jí ale letos tamní soud zrušil a ona odjela do Německa.

Kauza začala v červnu 2018, když byla zpěvačka zatčena v provincii Edirne, kde se účastnila kampaně prokurdské opoziční Lidově demokratické strany před parlamentními a prezidentskými volbami.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 25 minutami

GasNet poskytne firmám, které odebíraly plyn od Bohemia Energy, více času na změnu dodavatele

Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je připravena poskytnout firmám, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance (DPI) po konci Bohemia Energy, čas navíc na změnu dodavatele. Předpokladem je jejich aktivní přístup k řešení situace. Jde o společnosti, jejichž roční spotřeba plynu přesahuje 630 megawatthodin (MWh). Hospodářská komora a Agrární komora v pátek uvedly, že hrozí, že tyto firmy od začátku tohoto týdne začnou být odpojováni od dodávek plynu.

GasNet sdělil, že podle legislativy si tyto společnosti změnu dodavatele musí vyřešit ve lhůtě tří dnů. Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, oznámila ukončení činnosti minulou středu.

Energetický regulační úřad v pondělí odkázal na paragraf z energetického zákona, který praví, že "neoprávněným odběrem plynu je odběr plynu bez smlouvy o zúčtování odchylek nebo smlouvy, jejímž předmětem je přenesení odpovědnosti za odchylku na subjekt zúčtování trvající déle než deset pracovních dní." Tři dny zmiňované firmou GasNet začnou ubíhat po uplynutí této lhůty, paragraf nerozlišuje odběratele podle jejich velikosti

"Jsme si vědomi složité situace, ve které se mnozí velkoodběratelé octli. Firmám a podnikům, které změnu dodavatele na našem distribučním území aktivně řeší a jsou s námi v této souvislosti v kontaktu, chceme podat pomocnou ruku. Jsme připraveni jim poskytnout více času pro to, aby si našly nového dodavatele plynu," řekl v pondělí finanční ředitel skupiny GasNet Thomas Merker. "Celková délka dodatečné lhůty však může být pouze velmi omezená, proto apelujeme na dotčené zákazníky, aby si nového dodavatele zajistili co nejrychleji," dodal.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v pátek uvedl, že v celé ČR jde zhruba o 250 odběrných míst. Většina z dotčených firem už podle něj jedná s novými dodavateli. GasNet v pondělí připomněl, že v posledních dnech ohlásili kromě skupiny Bohemia Energy, která dodávala plyn téměř 300 000 odběrných míst, ukončení činnosti i další obchodníci s plynem. Také v těchto případech bude GasNet vyzývat k provedení rychlé změny dodavatele a je připravena poskytnout dodatečný čas na uzavření nové smlouvy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Rusko zastavilo práci zastoupení u NATO a přerušilo práci úřadu v Moskvě

Rusko od 1. listopadu zastaví práci svého zastoupení u Severoatlantické aliance a totéž bude platit pro vojenskou misi NATO v Moskvě. Podle agentury TASS to v pondělí oznámil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj jde o odvetný krok za zrušení akreditace osmi pracovníků ruského zastoupení u aliance v Bruselu.

"V důsledku účelových kroků ze strany NATO prakticky nemáme vhodné podmínky pro základní diplomatickou činnost a v reakci na akce NATO pozastavujeme práci naší stálé mise v NATO…," citovala TASS oznámení, které Lavrov učinil na tiskové konferenci uspořádané v ruské metropoli.

"Činnost Informační kanceláře NATO v Moskvě, která byla zřízena při velvyslanectví Belgického království, je ukončena. Pokud mají členové NATO nějaké naléhavé záležitosti, mohou se v těchto otázkách obrátit na našeho velvyslance v Belgii," informoval zároveň ruský ministr zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy