Chcete Kurva velký Sin City? Tak honem nasypte prachy!

Kultura Kultura
26. 4. 2014 14:59
Unikátní projekt Kurva velký Sin City může vyjít jen s podporou fanoušků. Všech sedm dílů kultovního komiksu Franka MIllera v šestikilové knize mají zatím jen v USA.
Komiks Sin City
Komiks Sin City | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokud se najde tři sta nadšenců, kteří by chtěli zaplatit předem 2200 korun a počkat si na šestikilový objekt s 1360 stranami, je šance, že se nakladatelství Comics Centrum vrhne do projektu kompletního vydání kultovního komiksu Sin City v jedné knize nazvané Kurva velký Sin City.

Foto: Aktuálně.cz

"Výrobní náklady jsou obrovské, proto jsme nuceni vložit osud knihy do rukou našich zákazníků. Když si ji předem objedná a zaplatí dostatečné množství čtenářů, tak vyjde, v opačném případě bohužel ne. Aby bylo možné projekt zrealizovat, musí se najít minimálně tři sta zájemců. Zatím se vydání této obrovské Sin City bible připravuje jen ve Spojených státech, byli bychom tak vedle nich zatím jediní na světě," říká ředitel nakladatelství Comics Centrum Václav Dort.

Fanoušci se musí přihlásit do 31. května. Pokud nedojde k realizaci projektu, nakladatelství jim peníze samozřejmě vrátí. O průběhu akce bude informovat nakladatelství na svém webu.

Frank Miller napsal a nakreslil dohromady sedm dílů Sin City. V češtině už jsou k dispozici všechny, včetně posledního, který vyšel před několika dny a stává se také vábničkou pro vydání kompletu.

A proč se stal ze Sin City kult? Frank Miller totiž dokázal na počátku devadesátých let prolomit veškeré dosavadní konvence a způsobit opravdovou revoluci ve světě komiksových příběhů. Miller vrátil komiksu kriminální thriller a vybojoval mu místo vedle všech superhrdinů.

Podívejte se na nejnovější trailer filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil .
Podívejte se na nejnovější trailer filmu Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil . | Video:

Zaujal miliony čtenářů osobitým neo-noirovým stylem plný drsných mizerů, krásných žen a nadupaných aut a tím ovlivnil vývoj mnoha budoucích kreslířů, scénáristů a filmařů.

Důkazem je úspěch prvního filmového Sin City - město hříchu, na které v srpnu i v českých kinech naváže druhý díl s podtitulem Ženská, pro kterou bych vraždil. Podívejte se na nový trailer filmu Roberta Rodrigueze s ohromujícím množstvím hollywoodských hvězd, mezi nimž zazáří Eva Green, Josh Brolin a opět i Jessica Alba.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy