Marvel oznámil další Avengers, představil pokračování Black Panthera

Reuters Kultura Reuters, AP, Kultura
24. 7. 2022 18:13
Komiksové vydavatelství Marvel chystá další dva filmy o superhrdinech z týmu Avengers. Premiéru budou mít v roce 2025. Firma to sdělila na setkání fanoušků popkultury Comic-Con v kalifornském San Diegu, kde představila také další chystané novinky.
Film Black Panther: Wakanda nechť žije uvedou česká kina 10. listopadu. | Video: Marvel Entertainment

Nové díly Avengers mají mít podtituly The Kang Dynasty a Secret Wars. Zakončí takzvanou šestou fázi superhrdinské ságy, řekl Kevin Feige, prezident Marvel Studios. Fáze čtyři až šest firma nazývá The Multiverse Saga.

Oznámení dalších Avengers odměnilo hlasitým potleskem více než 6000 lidí v hlavním sále, kde se akce koná, přestože Feige nesdělil bližší podrobnosti. Noví Avengers navážou na tři roky starý film Avengers: Endgame, který je s celosvětovými tržbami 2,79 miliardy dolarů druhým komerčně nejúspěšnějším snímkem všech dob, hned po Avatarovi z roku 2009. Celkově superhrdinské snímky od Marvelu utržily přes 25 miliard dolarů.

Kevin Feige dále oznámil osmnáctidílný televizní seriál Daredevil: Born Again, jejž na jaře 2024 uvede videotéka Disney+. V červenci téhož roku začnou kina promítat marvelovský film Thunderbolts. V roce 2023 diváky čeká nový Blade s hercem Mahershalou Alim, zatímco snímek Captain America and the New World Order dorazí do biografů v květnu 2024.

Dříve bude třetím dílem pokračovat série Ant-Man a Wasp. Její nejnovější celovečerní film s podtitulem Quantumania uvedou česká kina 16. února 2023. "Konečně strávíme nějaký čas v kvantové říši, kde věci nejsou vždy tím, čím se být zdají," naznačil divákům režisér Peyton Reed.

Pokračovat bude i sága Strážci galaxie. Její třetí díl se více zaměří na historii jednotlivých postav v čele s mývalem Rocketem. Toho režisér James Gunn na Comic-Conu označil za "nejsmutnější postavu" celého marvelovského světa.

Nové Strážce galaxie kromě Chrise Pratta, Davea Bautisty či Zoe Saldany namluví Will Poulter a Maria Bakalova. "Tohle bude konec celého příběhu. Je mi to líto. Některé příběhy končí. To neznamená, že všichni zemřou," sdělil serveru Variety.com režisér James Gunn, který stál za celou trilogií Strážců galaxie.

Marvel svou prezentaci na Comic-Conu zakončil představením očekávaného filmu Black Panther: Wakanda nechť žije, jejž kina uvedou letos v listopadu. Naváže na čtyři roky starý velkorozpočtový snímek v hlavní roli s Chadwickem Bosemanem. Ten předloni zemřel třiačtyřicetiletý na rakovinu tlustého střeva.

Kvůli jeho úmrtí musel tým přepisovat scénář pokračování. Marvel posléze rozhodl, že hlavní roli hrdiny T'Chally nesvěří jinému herci.

"Podívat se znovu do Wakandy je velkolepý pocit," řekla na Comic-Conu herečka Lupita Nyong'o, jež opět ztvární válečnici Nakii. Wakanda se jmenuje fiktivní stát zvnějšku chudých zemědělců, který však pod zaostalou slupkou ukrývá bohatý futuristický svět poháněný tajemným vibraniem.

Nového Black Panthera natočil znovu Ryan Coogler. Na Comic-Conu vzpomněl, jak tu naposledy s Chadwickem Bosemanem sledovali záběry z prvního filmu, při nichž herec režiséra nadšením držel za rameno. "Přísahám vám, že jeho ruku na tom rameni cítím pořád," řekl Coogler. "Jeho duch, jeho vášeň, jeho hrdost na vlastní kulturu a to, jaký měl vliv na celé odvětví, tu s námi zůstanou napořád," dodal.

Členové štábu se na Comic-Conu před fanoušky objali na Bosemanovu počest. Divákům pak pustili první trailer z pokračování, v němž se stát Wakanda vzpamatovává ze ztráty lídra. Lidé video ocenili hlasitým potleskem. "Moct se s vámi podělit o tenhle trailer bylo hodně emotivní a katarzní," komentovala to pak herečka Lupita Nyong'o.

Podle její kolegyně Letitie Wright, jež hraje T'Challovu sestru Shuri, několik scén v pokračování přímo reaguje na Bosemanovo úmrtí. "To, co jste viděli v tom traileru, jsou naše opravdové emoce," zdůraznila. "Tohle jsme nemuseli hrát. Je to tak opravdové, protože jsme opravdu truchlili. A pořád truchlíme," dodala.

Trailer začíná coververzí písně No Woman No Cry od Boba Marleyho, později v něm zní také heslo "We gonna be alright" z tracku Alright od rapera Kendricka Lamara.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Venezuelská vláda a opozice obnovily jednání, USA v reakci zmírnily sankce

Venezuelská vláda a opozice se dnes vrátily k rozhovorům, které loni v říjnu uvázly na mrtvém bodě. Washington v reakci povolil americkému ropnému gigantu Chevron částečně obnovit své aktivity ohledně těžby ropy ve Venezuele. Chevron tam přestal těžit kvůli sankcím, které vůči autoritářskému režimu prezidenta Nicoláse Madura zavedla vláda předchozího amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Zástupci venezuelské vlády a opozice dnes v mexické metropoli podepsali dílčí dohodu, v níž správu několika miliard dolarů zmrazených v zahraničních bankách svěřily OSN. Venezuelská aktiva budou postupně rozmrazována, aby zmírnila humanitární krizi v této jihoamerické zemi. Finance by mohly být využity například na zlepšení stavu zdravotnictví či elektrické sítě.

Americké ministerstvo financí uvedlo, že společnost Chevron může částečně obnovit aktivity společného podniku s venezuelskou státní firmou PDVSA, musí ale zajistit, že PDVSA nebude dostávat žádné příjmy z prodeje ropy společnosti Chevron.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka. Provoz na trati vedoucí i do Polska, stojí

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušený. Řekla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

"Bližší informace zatím nejsou známy. Okolnosti události zjišťují policisté, kteří jsou v tuto chvíli na místě," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž dětmarovické elektrárny. Trať z Dětmarovic vede jednak přes Petrovice u Karviné do Polska a jednak do Českého Těšína a dál na Slovensko. Podle webu Českých drah potrvá přerušení provozu předběžně do 21:50.

Další zprávy