Kostky z Lega baví víc diváků než Bolkovo druhé Dědictví

ČTK ČTK
18. 2. 2014 11:09
Komedii Dědictví aneb Kurvaseneříká vidělo 80 tisíc diváků, LEGO® příběh ještě o 20 tisíc víc. Nejlépe vydělává v českých kinech Vlk z Wall Street.
Dědictví aneb Kurvaseneříká
Dědictví aneb Kurvaseneříká | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Animovaná akční komedie LEGO® příběh skončila opět v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo 34 025 malých i velkých, kteří v pokladnách nechali 4,5 milionu korun. Celkem už pobavila přes sto tisíc diváků.

Na druhém místě je stejně jako před týdnem komedie Roberta Sedláčka Dědictví aneb Kurvaseneříká s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Na konto si podle informací Unie filmových distributorů připsala přes 80 tisíc zájemců a vydělala 11,2 milionů korun.

Ani na třetí pozici se nic nezměnilo. Obsadil ji americký hit Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v titulní roli, nominovaný na pět Oscarů. Příběh z prostředí prohnilých finančníků před plátna přilákal už přes 250 tisíc zájemců a na tržbách vydělal 35 milionů korun.

Čtvrtý je americký snímek Zimní příběh a za ním Vejška Tomáše Vorla, která je volným pokračováním jeho úspěšné komedie Gympl. Její celková návštěvnost přesáhla 122 tisíc diváků a tržby 16 milionů korun.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy