Kostky z Lega baví víc diváků než Bolkovo druhé Dědictví

ČTK ČTK
18. 2. 2014 11:09
Komedii Dědictví aneb Kurvaseneříká vidělo 80 tisíc diváků, LEGO® příběh ještě o 20 tisíc víc. Nejlépe vydělává v českých kinech Vlk z Wall Street.
Dědictví aneb Kurvaseneříká
Dědictví aneb Kurvaseneříká | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Animovaná akční komedie LEGO® příběh skončila opět v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo 34 025 malých i velkých, kteří v pokladnách nechali 4,5 milionu korun. Celkem už pobavila přes sto tisíc diváků.

Na druhém místě je stejně jako před týdnem komedie Roberta Sedláčka Dědictví aneb Kurvaseneříká s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Na konto si podle informací Unie filmových distributorů připsala přes 80 tisíc zájemců a vydělala 11,2 milionů korun.

Ani na třetí pozici se nic nezměnilo. Obsadil ji americký hit Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v titulní roli, nominovaný na pět Oscarů. Příběh z prostředí prohnilých finančníků před plátna přilákal už přes 250 tisíc zájemců a na tržbách vydělal 35 milionů korun.

Čtvrtý je americký snímek Zimní příběh a za ním Vejška Tomáše Vorla, která je volným pokračováním jeho úspěšné komedie Gympl. Její celková návštěvnost přesáhla 122 tisíc diváků a tržby 16 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy