Krásná "lesbička" Léa Seydoux si v Berlíně užívá se Zvířetem

Šimon Šafránek, Berlín
15. 2. 2014 13:02
Léa Seydoux patří momentálně k nejlepším a také nejkrásnějším herečkám světa. Na Berlinale se představila v nové adaptaci klasické pohádky Kráska a zvíře.
Léa Seydoux přijíždí na premiéru filmu Kráska a zvíře na festivalu Berlinale.
Léa Seydoux přijíždí na premiéru filmu Kráska a zvíře na festivalu Berlinale. | Foto: Reuters

Berlín (od našeho spolupracovníka) - Léa Seydoux ohromila loni filmový svět hned dvakrát. Nejprve tím, jak odvážně sehrála hlavní roli v dramatu Život Adele, kde s Adèle Exarchopoulos ukážou vše, jak fyzicky, tak emotivně.

Omráčená porota na festivalu v Cannes dala Zlatou palmu poprvé v historii režisérovi i herečkám společně. Jen o pár týdnů později během severoamerického festivalového turné se Seydoux přes média pustila do vyřizování účtů s režisérem Abdellatifem Kechichem. Prý s ním už nikdy nebude pracovat, prohlašovala zapáleně.

Pohádka na steroidech

Na Berlinale Seydoux přivezla adaptaci pohádky Kráska a zvíře v režii Christopha Ganse, která se promítala na závěr hlavního programu, ovšem mimo soutěž.

Je to film, kde je od prvního záběru všeho moc. Sídlo bohatého kupce je přeplněné obřími plátny, velkolepým uměním, ale stačí jedna bouře a všechno je fuč a on i se svými třemi syny a třemi dcerami se stěhuje na venkov, kde to zase vypadá pohádkově a slunce svítí tak hebce, že i Hobitín bledne závistí.

Starofrancouzská pohádka má v Gansově novém podání sklony k prvoplánové vizuální hostině, která vrcholí obrazem tajemného panství, kde kupec utrhne růži, jíž si na život a na smrt pohněvá prince proměněného ve Zvíře (Vincent Cassell). Kupcova dcera Kráska (Léa Seydoux) se ovšem rozhodne přenést kletbu na sebe a vyráží za Zvířetem, v jehož očarovaném hradu by měla žít a zemřít.

Podívejte se na ukázku z filmu Kráska a zvíře.
Podívejte se na ukázku z filmu Kráska a zvíře. | Video:

Gans je ostatně zálibou v romantizování přeborníkem, má za sebou například historické dobrodružství Bratrstvo vlků. V Krásce a zvířeti bohužel naráží na nepříliš komplikovaný děj, který stěží unáší jeho rozmáchlá gesta – i když podívaná je to vskutku velkolepá.

Beze studu

Na druhou stranu má Gans v rukávu dvě esa. Herce Vincenta Cassella a především Léu Seydoux. Své mistrovství dokazuje tím, jak dokáže Krásce, téhle jednoduché a pohádkově černobílé postavě, vdechnout do tváře napětí, a vůbec jiskru. Souvisí to samozřejmě i s tím, že Seydoux se během posledních pár let proměnila v jednu z nejkrásnějších hereček vůbec.

Foto: Reuters

Pamatuju si ji při rozhovoru ke komedii Woodyho Allena Půlnoc v Paříži, kde poprvé nakoukla na mezinárodní scénu. Byla plachá, v drahých, nicméně nenápadných šatech, které měly stejnou krémovou barvnu, jako stěna za ní. Klopila oči. Včera do místnosti nakráčela sebevědomá mladá žena v krátké džínové sukýnce a růžové halence. Ona sama říká, že herectvím se zbavuje svého přirozeného studu.

Pohádky jako Kráska a zvíře podle Seydoux dřív připravovaly holky na život v manželství, ona sama měla ráda jak Krásku a zvíře, tak třeba Popelku.

Foto: Reuters

„Baví mě natáčet nejrůznější filmy,“ vysvětluje, proč se po vysoce artové Adele objevuje ve velkorozpočtovém spektáklu jako je Kráska a zvíře - aktuálně se navíc objevuje i ve střelené komedii Wese Andersona Grandhotel Budapešť a na podzim by měla být k vidění coby múza návrháře Yvese Saint Laurenta v jistojistě velice haute couture dramatu Saint Laurent od Bertranda Bonella.

Kromě toho Seydoux při rozhovoru prozradila, že ráda nakupuje a nikdy by nechodila s mladším mužem: „Prostě ne.“

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy