Amerika miluje LEGO, Valentýn dostal košem

Kultura Kultura
17. 2. 2014 9:11
Animovaný LEGO® příběh si užívá netušený úspěch. Cestu za stamiliony mu nepřekazily ani valentýnské romantické pokusy a napůl robický policajt.
LEGO® příběh
LEGO® příběh | Foto: Aktuálně.cz

Praha - LEGO® příběh nemá důvod brzdit. Vynikající přijetí u kritiky i diváků z něj pravděpodobně udělá trvalku a druhý víkend to jen potvrzuje. Osmačtyřicet milionů dolarů překonalo dokonce valentýnské slaďáky, což není samo sebou. Snímek už má celosvětově 180 milionů, trojnásobek rozpočtu. Za pouhé dva víkendy.

Romantika About Last Night, těžící z Valentýna a zaměření na afroamerické publikum, utržila 27 milionů dolarů. Snímek za necelých 13 milionů tak na sebe už vydělal.

Premiéra RoboCopa nemohla přijít v méně vhodnou chvíli. Koho napadne jít na svátek zamilovaných na takový film? Někoho jistě ano, 21 milionů dolarů ale není pro snímek za 100 milionů zrovna hezké vysvědčení.

Na čtvrtém místě sbírají drobky Památkáři. 15 milionů k dobru dává dohromady 50 celosvětových. Vzhledem k vlažnému přijetí se sedmdesátimilionový rozpočet sotva vrátí.

Překvapením víkendu je neúspěch dvou premiérových romantik Nekonečná láska (13 milionů) na pátém místě a hvězdně obsazený Zimní příběh (8 milionů) dokonce až na sedmém.

Zamilované páry očividně před laciným hrdličkováním upřednostnily hravé LEGO.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy