Amerika miluje LEGO, Valentýn dostal košem

Kultura Kultura
17. 2. 2014 9:11
Animovaný LEGO® příběh si užívá netušený úspěch. Cestu za stamiliony mu nepřekazily ani valentýnské romantické pokusy a napůl robický policajt.
LEGO® příběh
LEGO® příběh | Foto: Aktuálně.cz

Praha - LEGO® příběh nemá důvod brzdit. Vynikající přijetí u kritiky i diváků z něj pravděpodobně udělá trvalku a druhý víkend to jen potvrzuje. Osmačtyřicet milionů dolarů překonalo dokonce valentýnské slaďáky, což není samo sebou. Snímek už má celosvětově 180 milionů, trojnásobek rozpočtu. Za pouhé dva víkendy.

Romantika About Last Night, těžící z Valentýna a zaměření na afroamerické publikum, utržila 27 milionů dolarů. Snímek za necelých 13 milionů tak na sebe už vydělal.

Premiéra RoboCopa nemohla přijít v méně vhodnou chvíli. Koho napadne jít na svátek zamilovaných na takový film? Někoho jistě ano, 21 milionů dolarů ale není pro snímek za 100 milionů zrovna hezké vysvědčení.

Na čtvrtém místě sbírají drobky Památkáři. 15 milionů k dobru dává dohromady 50 celosvětových. Vzhledem k vlažnému přijetí se sedmdesátimilionový rozpočet sotva vrátí.

Překvapením víkendu je neúspěch dvou premiérových romantik Nekonečná láska (13 milionů) na pátém místě a hvězdně obsazený Zimní příběh (8 milionů) dokonce až na sedmém.

Zamilované páry očividně před laciným hrdličkováním upřednostnily hravé LEGO.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy