Ellen Page: Jsem lesbička, už mě nebaví to skrývat

ČTK ČTK
16. 2. 2014 7:33
Hollywoodská herečka veřejně oznámila svou sexuální orientaci na konferenci pořádané organizací Human Rights Campaign hájící práva homosexuálů.
Ellen Page.
Ellen Page. | Foto: Aktuálně.cz

Las Vegas - Hollywoodská herečka Ellen Page, která má na svém kontě nominaci na Oscara za roli ve filmu Juno, veřejně vyhlásila, že je lesbička.

Šestadvacetiletá Page o své sexuální orientaci mluvila v pátek v Las Vegas na konferenci pořádané organizací Human Rights Campaign hájící práva homosexuálů.

"Dnes jsem tady proto, že jsem lesbička," řekla Page. "Už mě unavuje se schovávat a už mě unavuje, že vlastně lžu, když o tom nemluvím," prohlásila.

Pageová hrála ve filmech X-Men: Poslední vzdor, Počátek nebo Do Říma s láskou. Největší popularitu jí přinesla v roce 2007 dramatická komedie Juno, ve které hrála těhotnou středoškolačku. Role jí vynesla nominaci na Oscara.

Uvedla, že několik let trpěla tím, že se bála veřejně mluvit o své sexuální orientaci. "Trpěla jsem tím duševně a trpěly tím i mé vztahy," řekla.

Ocenila také další celebrity, které se veřejně přihlásily k menšinové orientaci, například hráče amerického fotbalu Michaela Sama, jehož označila za hrdinu.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy