VIDEO Satanisti, Mengele i prostituti míří do Světozoru

VIDEO Satanisti, Mengele i prostituti míří do Světozoru
Čarodějnice ze Zugarramurdi režiséra Álexe de la Iglesia pražskou část přehlídky. Jedná se o bláznivou komedii, která v sobě spojuje humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Snímek byl nominován na cenu Goya v deseti kategoriích, osm z nich získal.
Děj se točí kolem skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. Po loupeži se zastaví v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti.
Podívejte se na ukázku z filmu Čarodějnice ze Zugarramurdi.
Hra. Kuba není země pro mladé gaye. Film Hra se odehrává v Havaně, v chudinské čtvrti, na fotbalových hřištích. A je o zapovězené lásce. Ústřední dvojicí jsou prostitut a gambler Reinier a pohledný mladík Yosvani, který se nechává vydržovat svou přítelkyní. I Reinier má manželku a dítě. Vzájemné lásce se ale ani jeden z nich neubrání. Tato španělsko-kubánská koprodukce je dalším z filmů zachycujících neúprosnou degradaci Havany a pokrytecké přihlížení destrukci životů mnoha mladých lidí, kterým systém nenabízí smysluplnou budoucnost. Ústřední zápletka je založena na skutečných událostech, se kterými se režisér setkal při hledání námětu v prostředí havanských prostitutů. Ve filmu se kromě neherců v hlavních rolích objeví i Španěl Toni Cantó známý z filmu Vše o mé matce nebo Kubánec Luis Alberto García, kterého známe ze snímků Stevena Soderbergha nebo Benicia del Tora.
Podívejte se na ukázku z filmu Hra.
Foto: La Película
Kultura Kultura
17. 2. 2014 17:51
Vybrali jsme 10 nejzajímavějších titulů festivalu španělských filmů La Película. Přehlídka letos nezůstane jen v Praze, projekce se uskuteční i v Brně, Hradci Králové a Ostravě.

Foto, video - Devátý ročník festivalu španělských filmů La Película letos nabídne celkem devatenáct filmů včetně dvou letošních oscarových kandidátů v kategorii cizojazyčných snímků. Vybrali jsme deset nejzajímavějších snímků festivalu. Podívejte se na ukázky a fotografie.

V Praze se budou festivalové filmy promítat od 18. do 23. února v kině Světozor, 20. února začne přehlídka v Brně 24. února pak ještě v Ostravě a Hradci Králové.

Vstupenky stojí 80 až 110 korun, kompletní program je na webu festivalu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy