VIDEO Satanisti, Mengele i prostituti míří do Světozoru

VIDEO Satanisti, Mengele i prostituti míří do Světozoru
Čarodějnice ze Zugarramurdi režiséra Álexe de la Iglesia pražskou část přehlídky. Jedná se o bláznivou komedii, která v sobě spojuje humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Snímek byl nominován na cenu Goya v deseti kategoriích, osm z nich získal.
Děj se točí kolem skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. Po loupeži se zastaví v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti.
Podívejte se na ukázku z filmu Čarodějnice ze Zugarramurdi.
Hra. Kuba není země pro mladé gaye. Film Hra se odehrává v Havaně, v chudinské čtvrti, na fotbalových hřištích. A je o zapovězené lásce. Ústřední dvojicí jsou prostitut a gambler Reinier a pohledný mladík Yosvani, který se nechává vydržovat svou přítelkyní. I Reinier má manželku a dítě. Vzájemné lásce se ale ani jeden z nich neubrání. Tato španělsko-kubánská koprodukce je dalším z filmů zachycujících neúprosnou degradaci Havany a pokrytecké přihlížení destrukci životů mnoha mladých lidí, kterým systém nenabízí smysluplnou budoucnost. Ústřední zápletka je založena na skutečných událostech, se kterými se režisér setkal při hledání námětu v prostředí havanských prostitutů. Ve filmu se kromě neherců v hlavních rolích objeví i Španěl Toni Cantó známý z filmu Vše o mé matce nebo Kubánec Luis Alberto García, kterého známe ze snímků Stevena Soderbergha nebo Benicia del Tora.
Podívejte se na ukázku z filmu Hra.
Foto: La Película
Kultura Kultura
17. 2. 2014 17:51
Vybrali jsme 10 nejzajímavějších titulů festivalu španělských filmů La Película. Přehlídka letos nezůstane jen v Praze, projekce se uskuteční i v Brně, Hradci Králové a Ostravě.

Foto, video - Devátý ročník festivalu španělských filmů La Película letos nabídne celkem devatenáct filmů včetně dvou letošních oscarových kandidátů v kategorii cizojazyčných snímků. Vybrali jsme deset nejzajímavějších snímků festivalu. Podívejte se na ukázky a fotografie.

V Praze se budou festivalové filmy promítat od 18. do 23. února v kině Světozor, 20. února začne přehlídka v Brně 24. února pak ještě v Ostravě a Hradci Králové.

Vstupenky stojí 80 až 110 korun, kompletní program je na webu festivalu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

Další zprávy