FOTO X-meni vstoupili do budoucí minulosti v New Yorku

Kultura
11. 5. 2014 13:30
Podívejte se na fotografie ze světové premiéry i na filmové záběry z očekávaného komiksového blockbusteru X-Men: Budoucí minulost.

Fotogalerie - Pokračování série X-Men má v českých kinech premiéru 22. května, v sobotu 10. května se ale snímek s podtitulem Budoucí minulost představil na světové premiéře v New Yorku.

Dostavily se všechny hvězdy včetně Jennifer Lawrence, Ellen Page, Hugh Jackmana, Michaela Fassbendera, Jamese McAvoye i Petera Dinklage, protagonisty jiné popkulturní ikony - seriálu Hra o trůny.

Nepřišel jen režisér Bryan Singer, kterého trápí bulvár kvůli údajnému sexuálnímu obtěžováním nezletilých chlapců.

X-Men: Budoucí minulost přichází s největším množstvím mutantů v historii této ságy. Střetnou se herci ztvárňující ty samé postavy různého věku, bude se cestovat časem! Nejspíš oběma směry. Retro bondovská stylizace se vyplatila už kultovní První třídě a Singer ji tentokrát okoření ještě hrozbou atomové války a budováním alternativních realit.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Bouzková odvrátila čtyři mečboly a vydřela v Číně postup

Čtyři mečboly odvrátila Marie Bouzková na turnaji v Kuang-čou, než zdolala domácí tenistku Sün Fang-jing a vybojovala si postup do druhého kola. I když byla jednadvacetiletá Češka jasnou favoritkou, s běhavou čínskou soupeřkou bojovala dvě a půl hodiny. Nakonec vyhrála 6:3, 2:6 a 7:6.

Bouzková začala turnaj ztraceným podáním, ale pak předvedla tři brejky a jasně vyhrála první set. Poté se však dařilo Sün Fang-jing, hráčce z třetí stovky žebříčku, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace. V tie-breaku už Číňanka vedla 6:2, ale posledních šest výměn patřilo Bouzkové, senzační semifinalistce špičkového srpnového turnaje v Torontu.

Ve druhém kole může Bouzková narazit na světovou trojku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny. Dnes zahájí turnaj v Kuang-čou ještě Tereza Martincová, v pavouku je také Kateřina Siniaková jako nasazená pětka.

před 34 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy