Režisér X-Menů je obviněn ze sexuálního zneužívaní dětí

Reuters Reuters
7. 5. 2014 17:00
Hollywoodský režisér Bryan Singer čelí už dvěma obviněním ze sexuálního zneužívání nezletilých.
Bryan Singer
Bryan Singer | Foto: Reuters

Los Angeles - Hollywoodského režiséra Bryana Singera obvinil sedmnáctiletý Brit ze sexuálního obtěžování. Ze stejného důvodu na něj podal žalobu už před měsícem Michael Egan. Podle soudních dokumentů mělo ke zneužívání dojít v letech 2003 a 2006.

"Osmačtyřicetiletý Bryan Singer a filmový producent Garry Godard měli donutit nezletilého chlapce k pohlavním aktům pod příslibem slibné herecké kariéry," sdělil agentuře Reuters žalobce federálního soudu v Los Angeles.

Podívejte se na ukázku z filmu X-Men: Budoucí minulost.
Podívejte se na ukázku z filmu X-Men: Budoucí minulost. | Video:

Oba dva případy spojuje jméno advokáta Jeffa Hermana, který se specializuje právě na případy sexuálního zneužívání dětí. V minulosti byl úspěšný například v kauze zneužívaného chlapce katolickým knězem.

Oba dva obvinění prostřednictvím svých právních zástupců podobná nařčení odmítají a označují je za výmysly.

Dokud se případ neobjasní, nebude se režisér Bryan Singer objevovat na veřejnosti, a to ani v souvislosti s propagací svého nového snímku X-Men: Budoucí minulost, jehož premiéra je naplánovaná na 23. května.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy