Bay opouští Transformers. Bude točit politické drama z Libye

jla
31. 10. 2014 12:19
V režisérovi Michaelu Bayovi se možná objeví dosud neuznaný talent pro politická dramata. Po Transformers se pustí do Thirteen Hours o teroristických útocích v Libyi v roce 2012.
Michael Bay režíroval Transfomers i Armageddon
Michael Bay režíroval Transfomers i Armageddon | Foto: archiv

New York - Filmový otec prosperujících Transformers Michael Bay se vrhá do neprobádaných vod. Bude režírovat těžké politické drama Thirteen Hours: A Firsthand Account of What Really Happened in Benghazi, které vypráví příběh amerických obětí teroristického útoku v Libyi z 11. září 2012.

Stejnojmennou knižní předlohu nedávno vydal spisovatel Mitchell Zuckoff. Ta vypráví o událostech z podzimu roku 2012 v Libyi, kdy na výročí 11. září byl zabit americký velvyslanec J. Christopher Stevens a dalších několik amerických pracovníků při útocích proti CIA.

Podle scénáře Chucka Hogana, jenž je scenáristou Affleckova filmu Město z roku 2010, natočí Bay příběh šesti členů amerického bezpečnostního týmu, který měl v Libyi bránit své pracovníky.

V porovnání s Transformers je Thirteen Hours nízkorozpočtové drama. Předpokládané náklady na výrobu se pohybují kolem 40 milionů dolarů, což je zhruba pětinový rozpočet jednoho dílu Transformers. Bay už na kontě jedno akční drama má. Jeho loňský film Pot a krev stál necelých 30 milionů dolarů.

Michael Bay debutoval v roce 1995 kriminálním thrillerem Mizerové. Než začal pracovat na prvních Transformers, natočil i válečný Pearl Harbor a sci-fi Armageddon s Brucem Willisem, za který byl nominovaný na Zlatou malinu za nejhorší režii i nejhorší film roku 1999. O deset let později pak Zlatou malinu opravdu získal za režii druhých Transformers: Pomsta poražených

 

Právě se děje

před 27 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy