Režiséra Baye napadli na natáčení Transformerů vyděrači

Kultura Kultura
17. 10. 2013 19:52
Michael Bay točí v Hong Kongu čtvrté Transformery
Michael Bay
Michael Bay | Foto: Profimédia

Hong Kong - Amerického filmového režiséra Michaela Baye (Transformers, Pearl Harbor, Pot a krev) napadli v Hong Kongu při natáčení nových Transformerů tři muži a zranili ho na pravé tváři.

"Dva muži byli zatčeni pro podezření z vydírání a ublížení na zdraví poté, co požadovali peníze od filmového štábu," sdělili policisté.

Michael Bay odmítl vyhledat ošetření a pokračoval v natáčení v jedné z nejrušnějších částí ostrova.

Místní noviny o incidentu napsali, že se jednalo o klasický případ žádání "výpalného".

Bratrská dvojice vyděračů (27 a 28 let) se podle policejní zprávy k Bayovi dostala přímo na place při natáčení. Požadovali sto tisíc hongkongských dolarů, což je zhruba 30 tisíc korun. V hádce pak první Baye napadl starší z bratrů a oba zaútočili také na tři přivolané policisty.

Nakonec byl zatčen i komplic dvou bratrů, potyčka se obešla bez vážnějších zranění.

Čtvrté pokračování Transformerů s Markem Wahlbergem a Nicolou Peltz v hlavních rolích by se do kin mělo dostat v červnu 2014.

Victoria Harbour, kde natáčení probíhá, slouží často jako lokace pro filmaře a zatím tu k podobnému incidentu nedošlo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 20 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy