Cameronův Avatar se stane atrakcí v Cirque du Soleil

Kultura Kultura
Aktualizováno 30. 5. 2014 12:21
Režisér James Cameron se spojí při produkci Avatara s cirkusově-divadelní společností Cirque du Soleil, o níž před dvěma lety natočil film.
Avatar (2009).
Avatar (2009). | Foto: Profimedia.cz

Praha, Montreal - Režisér dvou nejvýnosnějších snímků všech dob James Cameron (Avatar, Titanic) bude partnerem společnosti Cirque du Soleil, která převede slavnou sci-fi v živou podívanou pro arény po celém světě. Oznámili to ve čtvrtek v Montrealu ředitel Cirque du Soleil Daniel Lamarre spolu s Jamesem Cameronem.

Turné má začít na konci roku 2015, tedy ještě před premiérou prvního ze tří filmových pokračování Avatara, které je naplánované na prosinec 2016.

Podívejte se na ukázku ze snímku Worlds Away, který o Cirque du Soleil natočili James Cameron (Avatar) a Andrew Adamson (Shrek).
Podívejte se na ukázku ze snímku Worlds Away, který o Cirque du Soleil natočili James Cameron (Avatar) a Andrew Adamson (Shrek). | Video:

Cameron a Cirque du Soleil již spolupracovali na 3D dokumentárním filmu Cirque du Soleil: Vzdálené světy. Kanadský filmař snímek produkoval, režisérem byl Andrew Adamson, tvůrce prvních dvou filmů série o Shrekovi.

"V průběhu let jsem poznal zcela mimořádné schopnosti a tvůrčí síly Cirque du Soleil," řekl Cameron, který spolupráci oznámil na konferenci C2MTL Commerce and Creativity Conference v Montrealu. "Vím, že sdílíme společný cíl přenášet diváky na jinou úroveň zážitků."

Filmové studio Twentieth Century Fox, který stojí za produkcí Avatara, se na projektu bude také podílet. "V době, kdy se těšíme na jiné dimenze tří nových Avatarů v kinech, nás těší i dohoda s průkopníky divadelní zábavy Cirque du Soleil," řekl CEO studia Jim Gianopulos.

James Cameron připravuje tři pokračování Avatara. Hvězda filmu Sam Worthington loni řekl, že se filmy dostanou na plac v říjnu 2014. A mezi prosincem 2016 a 2018 budou pak zúčastnění doufat, že se projekt přiblíží celosvětovému úspěchu prvního dílu, který se do kin dostal v roce 2009 a vydělal 2,7 miliard dolarů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy