James Cameron pracuje na nové 3D technologii. V Číně

Kultura Kultura
11. 8. 2012 14:05
Režisér Avatara a Titanicu spolupracuje se dvěma čínskými společnostmi

Praha - Společnost režiséra Jamese Camerona uzavřela partnerství se dvěma čínskými protějšky. Po masivním úspěchu 3D efektů v Avatarovi a implantaci třetího rozměru do Titaniku se není čemu divit, že Cameronovi půjde především o další rozvoj v této oblasti.

„Budoucnost zábavy je v 3D a my věříme, že budoucnost 3D je v Číně," prohlásil sedmapadesátiletý režisér. Jeho komerční plány jsou dlouhodobě jasné - západní filmaři se snaží proniknout na čínský trh a tamější vláda nedávno povolila promítat vyšší počet zahraničních filmů, ovšem za podmínky, že tyto snímky budou natočené ve 3D, nebo imaxu.

Partnerskými společnostmi Cameronovy firmy jsou Tianjin North Film Group a Tianjing Binhai Hi-Tech Development Group. Cameron a jeho obchodní partner Vince Peace sdělili, že také usilují o spolupráci s čínskou státní televizí.

Čínská filmová produkce je neustále lákavější pro spolupráci na hollywoodských projektech. Walt Disney již v dubnu oznámil své plány natáčet Iron Mana 3 ve spolupráci s čínskou DMG Entertainment. Podobně bude produkován třetí díl v Číně populární  animované série  Kung Fu Panda.

„Tohle je nejlepší místo na vytvoření druhého domova," řekl o Číně James Cameron

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy