James Cameron pracuje na nové 3D technologii. V Číně

Kultura Kultura
11. 8. 2012 14:05
Režisér Avatara a Titanicu spolupracuje se dvěma čínskými společnostmi

Praha - Společnost režiséra Jamese Camerona uzavřela partnerství se dvěma čínskými protějšky. Po masivním úspěchu 3D efektů v Avatarovi a implantaci třetího rozměru do Titaniku se není čemu divit, že Cameronovi půjde především o další rozvoj v této oblasti.

„Budoucnost zábavy je v 3D a my věříme, že budoucnost 3D je v Číně," prohlásil sedmapadesátiletý režisér. Jeho komerční plány jsou dlouhodobě jasné - západní filmaři se snaží proniknout na čínský trh a tamější vláda nedávno povolila promítat vyšší počet zahraničních filmů, ovšem za podmínky, že tyto snímky budou natočené ve 3D, nebo imaxu.

Partnerskými společnostmi Cameronovy firmy jsou Tianjin North Film Group a Tianjing Binhai Hi-Tech Development Group. Cameron a jeho obchodní partner Vince Peace sdělili, že také usilují o spolupráci s čínskou státní televizí.

Čínská filmová produkce je neustále lákavější pro spolupráci na hollywoodských projektech. Walt Disney již v dubnu oznámil své plány natáčet Iron Mana 3 ve spolupráci s čínskou DMG Entertainment. Podobně bude produkován třetí díl v Číně populární  animované série  Kung Fu Panda.

„Tohle je nejlepší místo na vytvoření druhého domova," řekl o Číně James Cameron

 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy